Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Volvo jednak pójdzie w chińskie ręce

0
Podziel się:

Ford przystał na warunki firmy Geeley. Chińczycy wyłożą 2 mld dolarów.

Volvo jednak pójdzie w chińskie ręce
(Marcin Wichary/CC/Flickr)

Ford przystał na warunki sprzedaży swoich szwedzkich fabryk Volvo Cars, chińskiej firmie Geely. Chińczycy zapłacą za szwedzką markę 2 mld dolarów, trzykrotnie mniej niż koszrtowała Forda przed dziesięcioma laty.

Jak donosi BBC w swoim oświadczeniu Ford napisał: _ Działania podejmowane przez oferenta (Geely) oraz ich efekty wypełniają warunki zawarte w umowie sprzedaży z początku roku _.

Ford zdecydował się na sprzedaż Volvo, aby pomóc spłacić dług i bardziej skoncentrować swoją działalność. Jako preferowanego oferenta wybrano w listopadzie chińską firmę Geely. Jeżeli kontrakt zostanie sfinalizowany, będzie to największy zakup dokonany przez chińską branżę motoryzacyjną.

ZOBACZ TAKŻE:
Ford: Chińczycy będą dobrym właścicielem Volvo
Ford zaznaczył jednocześnie, że Geeley będzie musiał wystąpić o wsparcie ze strony rządu w Pekinie.

Nie podano informacji, w jakim stopniu transakcja jest warta, ale nieoficjalnie wiadomo, że Geely zapłaci za szwedzką markę Fordowi 2 mld dolarów ( 1,4 mld euro). To przeszło trzykrotnie mniej niż Ford zapłacił w 1999 roku.

Ford zapowiedział, że zamierza kontynuować współpracę z Volvo Cars, ale nie zamierza utrzymać swoich udziałów w kapitale firmy po sprzedaży.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)