Notowania

budżet 2010
17.12.2009 13:50

W 2010 dług publiczny nie przekroczy 55 proc. PKB

Minister Rostowski zapowiada plan konsolidacji fiskalnej, który ma uratować finanse publiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Dzięki wdrażaniu planu konsolidacji fiskalnej, który zostanie przedstawiony na początku 2010 roku Polska uniknie przekroczenia progu 55 proc. długu do PKB - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. *

_ - Rząd przygotowuje plan konsolidacji i rozwoju. Tam będą przedstawione rozwiązania kluczowe dla zapewnienia Polsce podczas wychodzenia z kryzysu w ciągu najbliższych lat pozycji kraju, który ma jedno z najniższych zadłużeń w Europie - mówił minister Rostowski . _

Szef resortu finansów dodał, że zgodnie z jego przewidywaniami w przyszłym roku dług publiczny nie dojdzie do 55 proc. PKB_ . - Nie przekroczymy tego progu dzięki oszczędnemu budżetowi, oszczędności w wydatkach i inwestycjach poza inwestycjami drogowymi i dzięki przychodom z prywatyzacji _ - powiedział Rostowski. - _ Te pułapy musimy utrzymać _ - dodał.

Rostowski zapowiedział też, że plan konsolidacji będzie gotowy na początku przyszłego roku.

* [ W 2015 r. Polska będzie gotowa na euro ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;2015;r;polska;bedzie;gotowa;na;euro,169,0,567977.html )
* [ PiS ostrzega: Deficyt budżetowy będzie większy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;ostrzega;deficyt;budzetowy;bedzie;wiekszy,146,0,567442.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: budżet 2010, rostowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz