Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W 2012 r. prywatyzacja przyniesie 10 mld zł

0
Podziel się:

Skarb Państwa chce sprzedawać kolejne pakiety akcji PKO BP i PZU i sprywatyzować Grupę Lotos.

W 2012 r. prywatyzacja przyniesie 10 mld zł
(kprm.gov.pl)

Planowane przychody z prywatyzacji w projekcie przyszłorocznego budżetu są szacowane na poziomie 10 mld zł, a dochody z dywidend uzyskanych ze spółek nadzorowanych przez resort skarbu w wysokości 2 mld zł - wynika z uzasadnienia do projektu budżetu na 2012 roku.

na zdjęciu Aleksander Grad, minister skarbu państwa

W uzasadnieniu do projektu podkreślono, że _ skuteczność prowadzenia procesów prywatyzacyjnych uzależniona jest od kondycji ekonomiczno-finansowej spółek przewidzianych do prywatyzacji, a także koniunktury na rynkach światowych oraz krajowym _.

Z uzasadnienia wynika, że w resorcie skarbu trwają wstępne prace nad projektem planu prywatyzacji na lata 2012-2014.

Skarb Państwa chce sprzedawać kolejne pakiety akcji PKO BP i PZU _ do poziomu pozwalającego na zachowanie władztwa korporacyjnego _. _ Termin sprzedaży akcji Skarbu Państwa, jak również uzyskane przychody zależeć będą między innymi od sytuacji rynkowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Co oznacza, iż termin sprzedaży, jak i wielkość pakietów, mogą ulec znaczącym zmianom _ - napisano.

Resort skarbu chce też sprywatyzować Grupę Lotos. _ Warunki dla przyszłego inwestora określa przyjęta przez spółkę strategia rozwoju, która przewiduje m.in. wielomiliardowe inwestycje oraz długofalowe budowanie wartości firmy w Polsce _ - podkreślono. Jak dodano, złożone oferty będą podlegały ocenie Rady Ministrów.

W 2012 roku planowana jest kontynuacja prywatyzacji spółek Wielkiej Syntezy Chemicznej. Zakłada się m.in. prywatyzację spółki Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol z Grzybowa.

Przewidziane jest też w 2012 roku zakończenie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. _ Oferta będzie adresowana wyłącznie do osób uprawnionych, czyli plantatorów buraków cukrowych związanych umowami kontraktacji buraków cukrowych ze spółką i jej pracowników _ - wyjaśniono.

Zaplanowano również sprzedaż innych spółek sektora rolno-spożywczego, uzdrowiskowych, z branży metalowej, maszynowej i turystycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t136008.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dziura;w;kasie;panstwa;siegnie;35;mld;znamy;zalozenia;budzetowe;na;2012;rok,203,0,822987.html) Dziura w kasie państwa sięgnie 35 mld. Znamy założenia budżetowe na 2012 rok Wpływy z prywatyzacji będą o 5 mld złotych niższe niż w tym roku. Bezrobocie nie spadnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;o;emisji;pko;bp;prospekt;latem;w;knf,211,0,816851.html) Grad o emisji PKO BP: Prospekt latem w KNF Minister zapowiada, że decyzje dotyczące wielkości wypłaty dywidendy z PZU zostaną podjęte na przełomie maja i czerwca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;sa;szanse;na;sukces;prywatyzacyjny,182,0,808886.html) Eksperci: Są szanse na sukces prywatyzacyjny Przychody z prywatyzacji w tym roku wyniosą 15 mld zł, czyli tyle, ile zakłada resort skarbu - uważają eksperci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sprzedaz;akcji;pge;jeszcze;nie;w;tym;roku,96,0,807008.html) Sprzedaż akcji PGE jeszcze nie w tym roku Skarb Państwa raczej nie będzie w tym roku sprzedawać poprzez giełdę pakietów akcji PGE i PZU - twierdzi minister skarbu Aleksander Grad.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t92636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/sprzedaz;akcji;pzu;grad;mowi;o;terminie,205,0,802509.html) Sprzedaż akcji PZU. Grad mówi o terminie Resort skarbu ma trzy lata na sprzedaż akcji PZU - powiedział minister skarbu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)