Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W aglomeracjach ceny mieszkań w dół

0
Podziel się:

Najwięcej w Krakowie, najmniej w Warszawie, od roku ceny mieszkań w największych miastach systematycznie spadają.

W aglomeracjach ceny mieszkań w dół
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W pięciu największych polskich aglomeracjach, a także w większości polskich miast, ceny są niższe niż przed rokiem - wynika z analizy wtórnego rynku mieszkań przeprowadzonej przez Szybko.pl i Expander.

_ Największe obniżki miały miejsce w Krakowie, gdzie ceny są niższe w porównaniu z wrześniem 2007 r. o 7,8 proc., w Olsztynie o8,1 proc. oraz w Poznaniu, Gdańsku i Sopocie, gdzie obniżka wynosi ponad 7 proc. _ - napisano w komentarzu.

_ Po raz pierwszy także w Warszawie cena znalazła się na poziomie niższym niż w 2007 roku, wrześniowa cena jest o 2,1 procent niższa niż we wrześniu 2007 roku. Porównywalne do warszawskich spadki, w skali roku, miały miejsce we Wrocławiu 3 procenty, Katowicach 2,2procenta, Białymstoku 2,6 procenta i Opolu 3,7 procenta _ - dodają analitycy.

Z raportu wynika także, że wśród analizowanych miast są rynki,
które nadal utrzymały dodatni bilans roczny. _ Są to Toruń 0,6 procenta oraz Lublin 1,8 procenta _ - podają eksperci.

ZOBACZ TAKŻE:

_ W związku z destabilizacją na rynkach finansowych można było oczekiwać bardziej gwałtownych ruchów. Mieliśmy jednak po raz kolejny do czynienia z sytuacją, kiedy ceny nieruchomości są stabilne na tle paniki na giełdzie, pesymistycznych nastrojów i opinii na temat stanu gospodarki. Z dużym prawdopodobieństwem można prognozować, iż tak pozostanie, choć nikt już nie ma nadziei na jesienne ożywienie na rynku nieruchomości _ - napisano.

nieruchomości
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)