Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotniska
07.12.2013 14:39

W.Brytania: chaos na lotniskach

Awaria w ośrodku kontroli lotów w Swanwick spowodowała opóźnienia lotów m. in. na londyńskich lotniskach Heathrow i Stansted, a także w Cardiff i Glasgow. Są też problemy w Irlandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Awaria w ośrodku kontroli lotów w Swanwick (hrabstwo Hampshire, płd. Anglia) spowodowała opóźnienia lotów m. in. na londyńskich lotniskach Heathrow i Stansted, a także w Cardiff i Glasgow. Są też problemy w Irlandii.

Dyrektor operacji lotniczych w Swanwick Juliet Kennedy powiedziała mediom, że z powodów technicznych nie udało się przestawić systemu z nocnego rozkładu lotów na dzienny. Skutki awarii będą zapewne odczuwalne przez cały weekend.

Na Heathrow odwołano ponad 60 startów. Wiele lotów jest opóźnionych. Na Stansted opóźnienie wynosi średnio dwie godziny.

Na Gatwick opóźniony jest co 5 samolot. Przeciętne opóźnienie wynosi 2 godziny. Niektóre połączenia z Heathrow mają już 4-godzinne opóźnienia. British Airways odwołały już około 20 odlotów.

Linie lotnicze Ryanair, obsługujące ze Stansted większość miast w Polsce ostrzegają, że przesunięcia w rozkładzie lotów doprowadzą do odwołania innych połączeń później w ciągu dnia.

Kłopoty dotknęły wielu innych portów lotniczych - w Edynburgu, Glasgow, Manchesterze, Liverpoolu, Birmingham, Southampton, Cardiff i Dublinie w Republice Irlandzkiej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/m25053.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/strajk;pilotow;brussels;airlines;dotknal;okolo;6;tys;pasazerow,124,0,1423996.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Piloci strajkują. Odwołano 71 połączeń Piloci sprzeciwiają się planom oszczędnościowym dyrekcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/m209645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/komisja;europejska;chce;zeby;latalo;sie;taniej;i;krocej,223,0,1324255.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bilety lotnicze będą tańsze? Bruksela chce... Bruksela zamierza przyspieszyć budowę jednolitego nieba. Grozi karami i postępowaniami o naruszenie unijnego prawa wobec tych państw, które będą się spóźniać.
Tagi: lotniska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz