Notowania

budżet
27.01.2009 07:10

W budżecie brakuje kilkunastu miliardów?

Minister finansów ma zalecić szefom resortów cięcia w budżetach na kwotę co najmniej kilkunastu miliardów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

W trakcie dzisiejszego posiedzenia rządu minister finansów ma zalecić szefom resortów cięcia w budżetach na kwotę co najmniej kilkunastu miliardów złotych.

Jak już wyliczył Money.pl mniejsze wpływy do budżetu niż zakładano odnotowano już we wrześniu - o około 4,6 mld złotych. W październiku były one mniejsze o około 3,5 mld złotych, a w listopadzie o 6,1 mld złotych. W grudniu różnica wyniosła około 7,9 mld złotych. W sumie zakładane wpływy do kasy państwa były niższe o 27,8 mld złotych niż zakładano.

Minister Jacek Rostowski musi nakłonić resorty do ostrych cięć, jeśli nie chce zwiększać deficytu budżetowego, który zaplanował na 18,2 mld zł.

Najostrzejsze cięcia dotkną resorty, które dysponują największymi budżetami. Ministerstwo Obrony Narodowej dostanie mniej o 1,8 mld zł. Ministerstwo Zdrowia będzie musiało ściąć od 200 do 300 mln zł. Policja dostanie w sumie o 540 mln zł mniej, niż wcześniej planowano, choć już w nowy rok wkroczyła z 480-milionowym długiem - podaje dziennik _ Polska _.

Raport Money.pl
*Dziura w budżecie. MON się tłumaczy * 5,7 mld złotych - o tyle mniej w grudniu dostały ministerstwa. Największe cięcia dotknęły MON. zobacz raport Money.pl

Ministerstwo Infrastruktury może dostać nakaz ścięcia 5-6 mld zł z wartego 32 mld zł programu budowy dróg.

Wszystko wskazuje na to, że spod noża Rostowskiego uciekną ministerstwa, które działają w oparciu o pieniądze z Unii. Są to resorty Rozwoju Regionalnego, Rolnictwa, Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego - pisze _ Polska _.

Tagi: budżet, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz