Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Bydgoszczy odsłonięto spiżowe autografy

0
Podziel się

Bydgoskie autografy przyznawane są osobom szczególnie zasłużonym dla budowania dobrego imienia miasta.

W Bydgoszczy odsłonięto spiżowe autografy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpFxMBN

Dyrektor Filharmonii Pomorskiej Eleonora Harendarska, biznesmen Jan Kulczyk i prezes klubu wioślarskiego RTW Bydgostia Zygfryd Żurawski odsłonili dziś na Starym Mieście w Bydgoszczy swoje spiżowe autografy.

_ Bydgoskie autografy _ przyznawane są osobom _ szczególnie zasłużonym dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce, w Europie i na świecie _. Spiżowe tabliczki są wkomponowane w bruk ulicy Długiej, tworząc aleję osobowości związanych z miastem.

Harendarska, dziękując za wyróżnienie, przyznała że jest dumna tego, iż jest bydgoszczanką. - _ Cieszę się ogromnie, jak do filharmonii przyjeżdżają goście z całego świata i podziwiają to miasto. Nie tylko, że jest to znakomite miasto jeśli chodzi o muzykę, ale również dlatego, że pięknieje z dnia na dzień _ - powiedziała.

bEpFxMBP

Jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów Jan Kulczyk urodził się Bydgoszczy i tu spędził młodość, a ulicą Długą przemierzał przez lata do podstawówki i liceum. _ - Chciałem podziękować panu prezydentowi Bydgoszczy i kapitule, że przypomniała sobie o mnie. Jestem bardzo zaszczycony, bardzo szczęśliwy i będę pamiętał o Bydgoszczy zawsze. Miałem to szczęście urodzić się w Bydgoszczy, która nauczyła mnie, że należy zawsze chodzić z głową w chmurach, ale pamiętając, że nogi powinny być na ziemi _ - mówił Kulczyk.

Żurawski powiedział, że wyróżnienie jest dowodem na to, że zarząd, trenerzy i zawodnicy klubu Bydgostia tworzą naprawdę zgraną drużynę, co przedkłada się na liczne sukcesy (zawodnicy zdobywali medale mistrzostw, Polski, Europy i świata, a w tym roku sięgnęli po tytuł drużynowych mistrzów kraju po raz 25-ty, a 21-szy z rzędu).

Aleja _ Bydgoskie Autografy _ powstała w 2007 r., co roku odsłaniane są z reguły trzy tabliczki spiżowe. Wśród uhonorowanych są m.in.: pianista Rafał Blechacz, reżyser Jerzy Hoffman, aktor Leonard Pietraszak, piosenkarka Irena Santor, politycy Lech Wałęsa i Radosław Sikorski, sportowy Zbigniew Boniek i Tomasz Gollob.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpFxMBV
bEpFxMCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)