Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Chinach kary dla niejadków. Nie można zostawiać jedzenia

0
Podziel się:

W chińskich restauracjach marnuje się tyle jedzenia, że przez rok tą ilością można by wyżywić 200 mln osób - alarmują eksperci. Władze zapowiadają zajęcie się tym problemem.

W Chinach kary dla niejadków. Nie można zostawiać jedzenia
(AP/Fotolink/East News)

W chińskich restauracjach marnuje się tyle jedzenia, że przez rok tą ilością można by wyżywić 200 mln osób - alarmują eksperci. Władze zapowiadają zajęcie się tym problemem, a pierwsze chińskie miasto wprowadza wysokie kary za niezjedzone dania w restauracjach.

Porcje jedzenia serwowane w chińskich restauracjach nie należą do małych. Władze Pekinu zamierzają odgórnie nakazać na razie sieciom restauracji zmniejszenie ich, co może - choć wcale nie musi - przyczynić się do ograniczenia odpadków.

O wiele dalej zamierzają pójść władze miasta Zhuhai. Restauracje, które będą wyrzucały zbyt dużą ilość jedzenia czeka kara w wysokości 10 000 juanów, około 1600 dolarów.

Te plany oburzają jednak restauratorów, którzy zadają pytanie w jaki sposób zmuszać klientów do zjedzenia wszystkiego, co zamówili. Pojawiają się nawet pomysły, aby karać właśnie klientów.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że tego typu regulacje w praktyce będą niezwykle trudne do wyegzekwowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Ochrona dla dobrego samarytanina w Chinach Nowe prawo ma rozwiązać problem obojętności Chińczyków na los poszkodowanych w wypadkach samochodowych i innych nieszczęśliwych zdarzeniach.
Spłodził dziecko. Musi zapłacić 160 mln kary Reżyserowi Domu latających sztyletów grozi grzywna do 160 mln juanów czyli 19 mln euro za złamanie polityki jednego dziecka.
Sprzedawali szczury i lisy jako jagnięcinę Według policji przejęto ponad 20 tys. ton takiej _ jagnięciny _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)