Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W drugiej połowie roku ceny spadną

0
Podziel się:

Prezes NBP zapowiada spadek inflacji konsumenckiej i podwyżki stóp procentowych.

W drugiej połowie roku ceny spadną
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)

Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej Marek Beka podtrzymuje opinię, że w najbliższych miesiącach czeka nas wzrost stóp procentowych.

Wczoraj Rada zdecydowała o pozostawieniu stóp na dotychczasowym poziomie. Jednak po styczniowej podwyżce członkowie RPP zapowiedzieli, że jest ona początkiem cyklu podwyżek i Marek Belka tę opinię podtrzymuje.

- _ Nie oznacza to jednak, że na każdym posiedzeniu Rady będzie podjęta decyzja o podwyżce stóp _ - mówi prezes Belka.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Pozytywną informacją, która może ograniczyć skalę podwyżek stóp procentowych, jest prognozowany przez Radę spadek cen ropy i żywności w drugiej połowie roku.

- _ Te czynniki powinny w drugiej połowie roku przestać oddziaływać z taką intensywnością, co będzie owocować spadkiem inflacji konsumenckiej _ - wyjaśnia prezes NBP.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Po posiedzeniu marcowym podstawowa stopa procentowa NBP pozostanie na poziomie 3,75 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/co;zrobi;rpp;ekonomisci;podzieleni,231,0,786151.html) Co zrobi RPP? Ekonomiści podzieleni Szef Rady Polityki Pieniężnej Marek Belka sugerował ostatnio wstrzymanie podwyżek stóp.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;czekaja;nas;podwyzki,201,0,664521.html) Belka: Czekają nas podwyżki Prezes NBP: Wyższy VAT spowoduje wzrost cen o ok. 0,3 proc. na początku 2011 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t131778.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/to;co;robi;rzad;moze;zahamowac;rozwoj,156,0,774044.html) To co robi rząd może zahamować rozwój Zdaniem szefa NBP, zmiany w emeryturach nie wystarczą by poprawić stan finansów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)