Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Hiszpanii bezrobocie nie omija nawet armii

0
Podziel się:

Poziom bezrobocia w kraju przekroczył już 25 procent.

W Hiszpanii bezrobocie nie omija nawet armii
(attator/iStockphoto)

W Hiszpanii bezrobocie nie omija nawet armii.Jak informuje tamtejsze ministerstwo obrony, w minionym roku pracę straciło 2,5 tysiąca żołnierzy. Poziom bezrobocia w kraju przekroczył już 25 procent.

Tegoroczny budżet hiszpańskiego resortu obrony jest mniejszy o prawie jedną trzecią od ubiegłorocznego. Zdecydowano też, że zawodowa armia nie może liczyć więcej niż 80 tysięcy żołnierzy. Ponieważ była liczniejsza, zwolniono 2,5 tysiąca osób i nie przeprowadzono nowego naboru. Jak informuje ministerstwo obrony, większość zwolnionych to osoby z wyższym wykształceniem, które na karierę wojskową zdecydowały się po zakończeniu studiów.

W Hiszpanii ubędzie też pracowników banków. W efekcie trwającej reformy systemu finansowego pracę ma stracić 20 tysięcy osób. Podobny los czeka również wielu dziennikarzy. Madrycka, publiczna telewizja Telemadrid zapowiedziała grupowe zwolnienie 860 osób - 80 procent zatrudnionych.

Przed wzrostem bezrobocia ostrzega Hiszpanię Bruksela. Według Eurostatu, liczba bezrobotnych przekroczyła już 6 milionów. Hiszpański rząd utrzymuje, że nie osiągnęła 5 milionów.

Czytaj więcej w Money.pl
25 proc. bezrobocia w kraju UE. Będzie gorzej Stopa bezrobocia w pogrążonej w kryzysie Hiszpanii wzrosła do rekordowo wysokiego poziomu 25,02 proc.
"Nie jesteśmy winni, nie będziemy płacić" Rząd wprowadza dotkliwe oszczędności, ludzie wychodzą na ulice.
Kryzys w Hiszpanii. Co czwarty dorosły bez pracy Bezrobocie najbardziej dotyka młodych. Bez pracy jest co drugi obywatel Hiszpanii, który nie ukończył 25. roku życia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)