Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biopaliwa
20.06.2006 15:13

W końcu pojedziemy na biopaliwach

Wprowadzenie w paliwach ciekłych do 5 proc. biokomponentów oraz możliwość wyboru paliwa klasycznego lub biopaliwa. Przewiduje przyjęty przez rząd projekt ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Ustawa ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rząd przyjął też projekt ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Premier: To wielka szansa dla rolnictwa

„Chcielibyśmy, by ustawa ta weszła w życie od 1 stycznia 2007 roku. Wiemy, że parlament jest w stanie uchwalić w takim czasie tę ustawę. Już trzy projekty ustaw poselskich znajdują się w Sejmie. Jesteśmy przekonani, że nasz projekt jest najdokładniejszy i w związku z tym najlepszy” – powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom części mediów, ustawa nie wprowadza obowiązku dodawania biokomponentów do paliw. _ _

„Biopaliwa będą musiały być oznakowane, jest opisane, w jaki sposób, tak, żeby każdy kierowca mógł dokonać wyboru, czy chce korzystać z biopaliwa czy Premier: Biopaliwa bedą tańszeteż z paliwa nie zawierającego biokomponentów” – powiedział premier.

Producenci biopaliw będą musieli znaleźć się w odpowiednim rejestrze. Rząd wprowadza też szereg zapisów dotyczących nadzoru nad producentami paliw.

„Te zapisy, które znalazły się w ustawie zabezpieczają nas wszystkich przed zalewem biopaliw spoza wiedzy i władzy państwowej” – zapewnił Marcinkiewicz.

Zamiar produkcji biokomponentów deklarowało ostatnio wiele spółek giełdowych, m.in. firmy z grup PKN Orlen i Grupy Lotos, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Zakłady Azotowe Puławy i Elstar Oils.

Tagi: biopaliwa, gospodarka, rząd, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz