Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w kopalni
18.05.2013 08:49

W kopalni "Sośnica-Makoszowy" zginął górnik

Według statystyk Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, w całym minionym roku w polskim górnictwie zginęło 28 osób, w tym 22 w kopalniach węgla kamiennego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alexander Tarasov - Fotolia.com)

37-letni górnik zginął w kopalni _ Sośnica - Makoszowy _ w Zabrzu - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. Wczoraj podczas drążenia przekopu na poziomie 850 m mężczyzna został przysypany skałami stropowymi. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

To dziewiąta w tym roku śmiertelna ofiara wypadku w polskim górnictwie, a ósma w kopalniach węgla kamiennego. Przyczyny i okoliczności wypadku bada Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach, pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego.

Poprzedni śmiertelny wypadek wydarzył się 7 maja, w również należącej do Kompanii Węglowej kopalni _ Rydułtowy-Anna _. Pracownik doznał śmiertelnych obrażeń, wyskakując z podziemnej kolejki, gdy zerwała się jej lina napędowa. Prawdopodobnie chciał się w ten sposób ratować.

Według statystyk Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, w całym minionym roku w polskim górnictwie zginęło 28 osób, w tym 22 w kopalniach węgla kamiennego.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek w kopalni. Walczą o życie górnika Mężczyzna zasypany jest 850 metrów pod ziemią. Trwa akcja ratownicza.
30 górników uwięzionych w kopalni złota Trwa akcja ratunkowa, jednak los uwięzionych górników jest wciąż nieznany
Zasypani górnicy prawdopodobnie nie żyją Poszukiwania jednak trwają. W akcji uczestniczy ponad tysiąc ludzi, w tym policjanci i strażacy. Na miejscu jest 15 psów tropiących.
Tagi: katastrofa w kopalni, górnictwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz