Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W maju upadło mniej firm niż w 2012 roku

0
Podziel się:

Sądy poinformowały, że w ubiegłym miesiącu zbankrutowało 70 firm wobec 95 w 2012 roku - wynika z raportu firmy EUler Hermes.

W maju upadło mniej firm niż w 2012 roku
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)
bEUvecCZ

Sądy poinformowały, że w ubiegłym miesiącu zbankrutowało 70 firm wobec 95 w 2012 roku * *- wynika z raportu firmy EUler Hermes.

Od początku roku opublikowano informację o upadłości 398 przedsiębiorstw, czyli zbliżoną liczbę do upadłości opublikowanych w tym samym okresie roku ubiegłego - 395 - zaznacza Grzegorz Błachnio z Euler Hermes. Przełomu jednak nie widać.

Od początku roku wciąż większa niż w tym samym czasie 2012 roku liczba opublikowanych upadłości firm produkcyjnych.

bEUvecDb

Z raportu wynika poza tym, że liczba bankructw jest zbliżona do tej z ubiegłego roku, wzrost zanotowano w kilku województwach, a znaczący spadek na Mazowszu.

Czytaj więcej w Money.pl
Takie firmy upadają najczęściej Zobacz, ile i jakie firmy bankrutowały w poszczególnych województwach w 2012 roku.
Czeka nas kolejna fala bankructw? To możliwe Od początku roku ogłoszono 240 bankructw przedsiębiorstw, czyli o 6 procent więcej niż w 2012 roku w tym samym czasie.
Dłużnicy nie będą płacić za sąd. Nowe prawo Nowelizacja przewiduje, że dłużnicy objęci wnioskiem o ogłoszenie upadłości będą mieli prawo ubiegać się w sądzie upadłościowym o zwolnienie z kosztów.
bEUvecDC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)