Notowania

afera
25.02.2013 13:19

W Niemczech nowa afera spożywcza

Po skandalu z koniną dodawaną do wołowych produktów teraz podejrzenia o oszustwo padły na producentów...

Podziel się
Dodaj komentarz
(dmbaker/iStockphoto)

W Niemczech coraz głośniej mówi się o kolejnej spożywczej aferze. Po skandalu z koniną dodawaną do wołowych produktów teraz podejrzenia o oszustwo padły na producentów jajek.

Chodzi o jajka z tak zwanego wolnego chowu oraz drogie jajka ekologiczne. Prokuratura podejrzewa, że blisko 200 producentów, głównie z landu Dolna Saksonia, nie przestrzegało surowych norm, a kury nie miały odpowiednio dużych wybiegów.

Tym samym Niemcy kupując drogie jajka od tak zwanych szczęśliwych kur w rzeczywistości dostawali jajka od kur stłoczonych w ciasnych kurnikach. Śledztwo trwa już od ponad roku.

W całej sprawie chodzi o duże pieniądze. Jajka ekologiczne kosztują nawet kilkadziesiąt procent więcej od zwykłych jajek. Każdego dnia w Niemczech sprzedaje się około 2 milionów eko-jaj.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/m80982.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/konina;w;niemczech;kontrowersyjny;pomysl,5,0,1256197.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szokujący pomysł ws. produktów z koniną Oburzenie wywołała w Niemczech propozycja, aby produkty spożywcze, w których zamiast wołowiny jest konina, rozdać biednym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m261478.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;z;konina;polska;nie;ma;z;tym;nic;wspolnego,187,0,1257659.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Minister odpiera zarzuty. Polska czysta jak łza Minister rolnictwa Stanisław Kalemba odpiera zarzuty o udział Polski w skandalu z koniną w wołowinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m202215.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/portugalia;lasagne;z;konina;w;magazynach;wlasciciela;biedronki,225,0,1256417.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Konina w magazynach właściciela Biedronki W dwóch magazynach grupy Jeronimo Martins w Portugalii sanepid zarekwirował lasagne wołowe, w których stwierdzono obecność koniny.
Tagi: afera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz