Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.10.2005 10:22

W nowym Sejmie jest troje posłów niepełnosprawnych

W nowym Sejmie, wybranym 2 tygodnie temu, zasiądzie troje posłów niepełnosprawnych. Poruszają się oni na wózkach inwalidzkich. Sytuacja taka wydarzyła się po raz pierwszy w historii polskiego Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef biura informacyjnego Sejmu Stanisław Kostrzewa zapewnił, że niepełnosprawni posłowie nie będą mieli problemów z poruszaniem się po budynku. Gmach Sejmu oraz Hotel Sejmowy są przystosowane do poruszania się dla osób niepełnosprawnych - oświadczył Kostrzewa. Dodał jednak, że podczas debat niepełnosprawni posłowie będą przemawiali z miejsca i przyznał, że nie ma możliwości przebudowy sali plenarnej. Kostrzewa zwrócił uwagę, że nie można zmienić architektury sali, ponieważ gmach Sejmu jest budynkiem zabytkowym.
Parlamentarzyści poruszający się na wózkach będą mieli także problemy z udziałem w posiedzeniach komisji, które odbywają się w Senacie. W budynku nie ma bowiem wind. Spotkania komisji, w których zasiądą niepełnosprawni posłowie, będą musiały odbywać się zatem albo na parterze, albo w wyposażonym w windy głównym budynku Sejmu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz