Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Poczcie Polskiej wybrano zarząd i prezesa

0
Podziel się

Wybrano dotychczasowego prezesa Jerzego Jóźkowiaka na następną kadencję na tym stanowisku. Wybrano również wiceprezesa i trzech członków zarządu.

W Poczcie Polskiej wybrano zarząd i prezesa
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)
bDaqVnxN

Rada Nadzorcza Poczty Polskiej wybrała dotychczasowego prezesa Jerzego Jóźkowiaka na następną kadencję na tym stanowisku - poinformowała Poczta. RN wybrała również wiceprezesa i trzech członków zarządu - wszyscy pełnili dotychczas te same stanowiska.

Poczta podkreśliła, że II Kadencja zarządu spółki rozpocznie się w następnym dniu po odbyciu walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy kończący się w dniu 31 grudnia 2012 r.

Wybór zarządu poprzedziło postępowanie kwalifikacyjne. W jego efekcie RN wybrała na następną kadencję na stanowisko prezesa Jerzego Jóźkowiaka, na stanowisko wiceprezesa Ireneusza Piecucha, a na członków zarządu: Mariusza Zarzyckiego, Janusza Wojtasa i Piotra Michalskiego. Wszyscy pełnią te stanowiska w trwającej kadencji.

Poczta Polska S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. W firmie pracuje ok. 90 tys. pracowników. Od początku 2013 r. na mocy znowelizowanego Prawa pocztowego spółka pełni funkcję operatora wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych. Operator wyznaczony jest zobowiązany, by w całym kraju przez pięć dni w tygodniu świadczyć usługi powszechne, czyli np. zapewnić możliwość nadania i odebrania listu do 2 kg oraz paczki do 10 kg. Funkcję tego operatora PP będzie pełnić przez trzy lata, następny zostanie wybrany w konkursie.

bDaqVnyq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)