Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W porządku obrad PZU Życie jest powołanie rn spółki

0
Podziel się:

W porządku obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy znajduje się punkt o wyborze rady nadzorczej i wyborze audytora dla spółki

- poinformowała Dorota Habich, rzeczniczka Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń.

PZU Życie poinformowało w środę rano, że nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU Życie odbędzie się 7 maja tego roku.

NWZA odbędzie się na wniosek Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń.

'PUNU zgodnie ze swoimi statutowymi uprawnieniami domagał się zwołanie NWZA spółki' - powiedziała rzeczniczka PUNU.

'W porządku obrad znalazł się punkt o wyborze rady spółki' - dodała.

PZU Życie funkcjonuje bez rady nadzorczej od czasu, gdy na początku marca tego roku najpierw czterej członkowie, w tym przewodniczący, a następnie piąty członek rady, zrezygnowali tuż przed pierwszym posiedzeniem rady.

Brak rady uniemożliwiał powołanie audytora, który zbadałby sprawozdanie finansowe PZU Życie.

Pierwotnie PZU Życie informowało, iż walne zgromadzenie spółki odbędzie się 31 maja. Prezes PZU Życie Grzegorz Wieczerzak zapowiadał, że tego dnia odejdzie i nie będzie kandydował na następną kadencję.

'Uznaliśmy jednak, iż koniec maja to zbyt odległy termin' - powiedziała Habich.

Brak audytora, który by zbadał w szybkim terminie sprawozdanie finansowe spółki, mógł, zdaniem analityków, utrudnić debiut grupy PZU SA na giełdzie.

W ostatni wtorek Skarb Państwa i konsorcjum Eureko oraz BIG Banku Gdańskiego SA zakończyły 14-miesięczny spór o kontrolę nad PZU SA zawierając umowę przewidującą, że MSP sprzeda w planowanej w tym roku ofercie publicznej 50 proc. akcji PZU, z czego 21 proc. ma objąć Eureko. PZU SA posiada 99,99 proc. akcji PZU Życie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)