Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
26.03.2014 11:14

W Rosji rośnie popularność Putina

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, urzędujący szef rosyjskiego państwa wygrałby je zdecydowanie w pierwszej turze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)

Popularność Władimira Putina w Rosji jest coraz większa. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, urzędujący szef rosyjskiego państwa wygrałby je zdecydowanie w pierwszej turze.

Z badań przeprowadzonych przez ośrodek socjologiczny FOM wynika, że prezydent Rosji cieszy się poparciem 64 procent Rosjan; to o 4 procent więcej niż przed tygodniem. Na drugim miejscu znalazł się populista Władimir Żyrinowki, który ma 8 procent zwolenników, a na trzecim - lider komunistów Giennadij Zjuganow, którego poparło 5 procent respondentów.

Poparcie dla prezydenta Władimira Putina cały czas rośnie, co najwyraźniej ma związek z procesem przyłączania Krymu do Rosji. Na początku marca, a więc przed wydarzeniami na półwyspie, popularność Putina w rosyjskim społeczeństwie nie przekraczała 50 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi broni Rosji. "To było nierozważne" Wykluczenie Rosji z grona G8 nie podoba się Silvio Berlusconiemu
Tunel łączący Krym z Rosją. Putin zlecił... Prezydent Rosji Władimir Putin polecił dziś ministerstwu transportu zbudowanie mostu drogowo-kolejowego przez Cieśninę Kerczeńską, który połączy Półwysep Krymski z Półwyspem Tamańskim.
Niemcy zrywają kontrakt zbrojeniowy z Rosją Niemiecki minister gospodarki natomiast Sigmar Gabriel wstrzymał dziś kontrakt koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG na dostawę do Rosji centrum szkolenia bojowego dla rosyjskiej armii
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz