Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W sierpniu pożyczyliśmy 1,550 mln euro

0
Podziel się

Tyle pieniędzy dostaliśmy zza granicy. W pierwszym kwartale 2010 pożyczymy miliard euro.

W sierpniu pożyczyliśmy 1,550 mln euro
(Robert Milek/Dreamstime.com)
bDTpdgZN

W sierpniu na rachunek budżetu państwa wpłynęły środki w walutach obcych o łącznej wartości ok. 1.550 mln euro. Były to pieniądze z tytułu kredytów i pożyczek z międzynarodowych instytucji finansowych.

W I kwartale 2010 roku planowana jest wypłata kolejnej transzy kredytu w wysokości 1 mld euro informuje Ministerstwo Finansów.

_ - 550 mln EUR w ramach ciągnięcia pierwszej transzy kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny na +Badania Akademickie i Rozwój+ _ _ na podstawie Umowy Finansowej zawartej pomiędzy Europejskim Bankiem Inwestycyjnym a Rzeczpospolitą Polską w dniu 30 lipca 2009 roku _ - napisano w komunikacie.

bDTpdgZP

Pełna kwota kredytu to 675 mln EUR.

1 mld EUR z tytułu pożyczki przeznaczonej na_ _Programową Politykę Rozwojową w zakresie +Zatrudnienia, Przedsiębiorczości i Kapitału Ludzkiego+ w ramach tzw. Development Policy Loan (DPL) na podstawie podpisanej w lipcu przez Ministra Finansów z Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju (MBOiR) drugiej umowy pożyczki" - głosi komunikat resortu finansów.

Zgodnie z listem intencyjnym Ministra Finansów MBOiR w 2008 roku przyznał Rzeczypospolitej Polskiej kopertę kredytową typu DPL o wartości 3,75 mld USD na wsparcie procesu reform społecznych i gospodarczych, z możliwością wykorzystania środków w ramach trzech odrębnych pożyczek w okresie 2-3 lat.

_ - Pierwsza umowa pożyczki w została podpisana w grudniu 2008 roku, a środki w kwocie 975 mln EUR zasiliły rachunek budżetu państwa w styczniu 2009 roku _ - wynika z informacji MF. _ - Podpisanie ostatniej umowy w ramach ww. koperty finansowej planowane jest na początek 2010 r. a środki w wysokości 1 mld EUR powinny wpłynąć na rachunek budżetu w pierwszym kwartale _ - dodają autorzy.

bDTpdgZV
bDTpdhaq
pieniądze
euro
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)