Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko
19.01.2011 08:17

W spółkach skarbu państwa nie polecą głowy

Aleksander Grad chce wprowadzić jednolite zasady wyborów zarządów największych spółek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister skarbu Aleksander Grad, nie czekając aż posłowie uporają się z reformą systemu nadzoru właścicielskiego, chce wprowadzić jednolite zasady wyborów zarządów kilku największych spółek, kontrolowanych przez skarb państwa, pisze _ Puls Biznesu _. *

Według nieoficjalnych informacji gazety minister chce, żeby rady nadzorcze megaspółek odbyły posiedzenia tego samego dnia - 26 stycznia.

Mają na nich zdecydować o harmonogramie i zasadach konkursów na członków zarządów, których kadencje kończą się w tym roku. Zdaniem dziennika ministerstwo przygotowało dla rad instrukcje, jak zorganizować wybór nowych menedżerów.

_ Puls Biznesu _ dodaje, że w niektórych spółkach, w których skarb państwa ma znaczący udział, dotychczasowe zarządy cieszą się zaufaniem i dobrą opinią organów nadzorczych i mają duże szanse na reelekcję. Zdaniem gazety tak jest w PGNiG, PKO BP czy Orlenie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t96547.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;wielkiej;fuzji;paliwowej,142,0,730254.html) Nie będzie wielkiej fuzji paliwowej PKN Orlen nie planuje brać udziału w procesie prywatyzacji Lotosu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grad;pko;jest;w;stanie;samodzielnie;przejac;bz;wbk,97,0,643169.html) Grad: PKO jest w stanie samodzielnie przejąć BZ WBK Resort skarbu zdecydowanie wspiera te działania banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pgnig;naduzywa;pozycji;na;rynku;hurtowym,237,0,749037.html) PGNiG nadużywa pozycji na rynku hurtowym? UOKiK sprawdzi, czy spółka uniemożliwia wejście na rynek sprzedaży gazu klientom końcowym.
Tagi: pko, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz