Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Szwecji aresztanci otrzymają e-czytniki

0
Podziel się:

Podejrzani za pomocą ekranu dotykowego będą mogli czytać dokumenty związane z policyjnym dochodzeniem w ich sprawie, oglądać nagrania wideo oraz odsłuchiwać dźwięki.

W Szwecji aresztanci otrzymają e-czytniki
(Thomas Howk/Flickr)

Podejrzani przebywający w szwedzkich aresztach otrzymają wkrótce multimedialne e-czytniki, które zastąpią tradycyjne dokumenty. Służba Więzienna w Szwecji rozpoczyna cyfrową rewolucję.

Pierwszych 25 e-czytników trafi do aresztów w Sollentunie pod Sztokholmem, Goeteborgu oraz Vaexsjoe w środkowej Szwecji. Dzięki temu podejrzani za pomocą ekranu dotykowego będą mogli czytać dokumenty związane z policyjnym dochodzeniem w ich sprawie, oglądać nagrania wideo oraz odsłuchiwać dźwięki.

Według szefa administracji szwedzkiej Służby Więziennej Fredrika Wilhelmssona wprowadzenie e-czytników ma pomóc w przypadku _ trudnych logistycznie _ dużych śledztw. _ Czasami musimy dostarczyć do celi tonę dokumentów, a do tego jeszcze umożliwić odsłuchanie lub obejrzenie materiału dowodowego _ - wyjaśnia dziennikowi _ Dagens Nyheter _ Wilhelmsson.

E-czytniki nie będą podłączone do internetu, a zainstalowane oprogramowanie ma usuwać z pamięci wykorzystane wcześniej pliki. Urządzenia mają umożliwić aresztowanemu także wypożyczenie e-książki lub złożenie wniosku o pozwolenie na rozmowę lub wysłanie e-maila.

Szwedzkie więziennictwo planuje zakup 300 takich e-czytników w całym kraju, kosztem 2,2 mln koron (ok. 1 mln złotych). W Szwecji jest 7 tys. cel dla aresztantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Przez 6 lat nie może startować w wyborach Po uprawomocnieniu się kary więzienia, na mocy obowiązującej ustawy Silvio Berlusconi został w listopadzie pozbawiony mandatu senatora. Zgodnie z przepisami nie może przez sześć lat kandydować do parlamentu.
W stołecznym sądzie sprawa o szpiegostwo Oskarżonym jest Aliaksandr L. Rzeczniczka sądu nie ujawniła, jakiego państwa jest obywatelem. Na razie nie ma terminu rozpoczęcia procesu.
Prezydent Tarnowa nie wyjdzie z aresztu Podejrzany o korupcję urzędnik na razie nie wyjdzie z aresztu. Sąd wstrzymał realizację postanowienia, że Ryszard Ś. może odzyskać wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)