Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W wakacje zwierzęta najczęściej tracą dom

0
Podziel się

Wyjściem może być na przykład oddanie zwierzęcia do specjalnego hotelu dla zwierząt.

W wakacje zwierzęta najczęściej tracą dom
(korga/iStockphoto)
bDXThfoB

W wakacje dochodzi do większej niż w innych okresach liczby porzuceń zwierząt. Cezary Wyszyński z fundacji Viva mówi, że ludzie nadal wyrzucają zwierzęta tylko z powodu zbliżającego się urlopu. Ktoś wyjeżdża na wakacje i nagle pies, czy kot stają się niepotrzebne. Los takiego zwierzęcia bywa później tragiczny.

_ - W wakacje więcej zwierząt trafia do schronisk, czy pod naszą opiekę. Ktoś porzuca zwierzę w schronisku, ktoś wyrzuca z jadącego samochodu, albo co jest najbardziej okrutną formą przywiązuje je na smyczy do drzewa gdzieś w lesie. Takie zwierzę nie ma szans na przeżycie - _mówi działacz fundacji Viva.Obrońcy praw zwierząt apelują, aby w sytuacji kiedy jesteśmy świadkami porzucenia reagować. _ - Jeśli widzimy, że samochód przed nami zwalnia i wyrzuca psa, spisujemy numer rejestracyjny. Jest bardzo duża szansa na ukaranie takiej osoby - _ mówi Cezary Wyszyński.

Wyjściem może być na przykład oddanie zwierzęcia do specjalnego hotelu dla zwierząt. _ To także jest jednak dla zwierzęcia duży stres - _mówi zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski. _ - Pamiętajmy, że nasze zwierzęta domowe typu kot, czy pies są stworzeniami bardzo socjalnymi. Przyzwyczajają się do określonej grupy ludzi, które wokół nich przebywa. Taki pobyt w hotelu nawet najbardziej luksusowym będzie zawsze przeżyciem dla takiego zwierzęcia z uwagi na to, że ono zmienia kompletnie środowisko. Traci grunt pod nogami - _tłumaczy lekarz weterynarii. Specjalista dodaje, że w razie decyzji o oddaniu zwierzęcia do takiego hotelu należy dokładnie sprawdzić wiarygodność placówki.

bDXThfoD

Wyjściem może być zabranie pupila w podróż. Lekarz weterynarii radzi aby, jadąc na przykład zagranicę sprawdzić jakie formalności należy wypełnić. _ - Najczęściej wiąże się to z posiadaniem paszportu, zaczipowaniem psa i zaszczepieniem w odpowiednim czasie przeciwko wściekliźnie. Trzeba to odpowiednio wcześniej wykonać - _ przypomina Krzysztof Jażdżewski.

Wszelkie wymogi i formalności związane z podróżowaniem ze zwierzęciem towarzyszącym można sprawdzić na stronie internetowej głównego lekarza weterynarii.

Czytaj więcej w Money.pl
Psy, chomiki, koty w Bundestagu? "Wykluczone" _ Na początek zrobimy wyjątek dla psów, potem w sali plenarnej pojawią się klatki z chomikami, a po Bundestagu zaczną wałęsać się koty _.
Finanse na wakacjach. Zobacz, jak zarządzać porfelem Gdzie najtaniej wymienić walutę? Jakie prowizje zapłacisz za transakcje kartą? Jak zorganizować gotówkę dla dziecka na kolonii? Zobacz odpowiedzi na te i inne pytania.
Kolizja prawa - chroni mniejszości i... zwierzęta Z jednej strony mniejszości mają prawo do realizowania swoich potrzeb, a z drugiej przepisy chronią zwierzęta.
bDXThfpe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)