Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.05.2005 20:16

W Warszawie obraduje kongres założycielski Partii Demokratycznej - Demokraci.PL

Władysław Frasyniuk został przewodniczącym nowego ugrupowania o nazwie: Partia Demokratyczna - Demokraci. pl. W głosowaniu wzięło udział 870 delegatów na odbywający się w Warszawie kongres założycielski partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Frasyniuk otrzymał 827 głosów. Nową formację powołano po uprzednim rozwiązaniu Unii Wolności.

Tadeusz Mazowiecki, który otwierał kongres, podkreślił, że Partia Demokratyczna to propozycja dla ludzi uczciwych, pragnących zmieniać Polskę.

Uczestniczący w kongresie partii Jerzy Hausner powiedział, że chce realizować z nią swój program gospodarczy. Były wicepremier przyznał, że pomógł przygotować dokumenty do dyskusji kongresowych w kwestiach gospodarczych. Podkreśliał znaczenie przedsiębiorczości i rynku pracy w Polsce.

Kluczowym wydarzeniem kongresu będzie - zdaniem Hausnera - wystąpienie premiera Marka Belki. Według niego, premier może przedstawić propozycje dalszej pracy i polityki rządu z nowym zapleczem politycznym. Hausner wyraził nadzieję, że delegaci na kongres Partii Demokratycznej - Demokraci.PL udzielą premierowi poparcia. Byli politycy SLD: Jerzy Hausner i Marek Belka przystępują do nowo powołanej formacji.

Kandydata demokratów na urząd prezydenta poznamy prawdopodobnie na początku czerwca.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz