Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.04.2005 16:05

W Warszawie odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary Katynia

Z inicjatywy Komitetu Katyńskiego w warszawskiej bazylice Świętego Krzyża odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary Katynia. "Pamięci 21 857 jeńców polskich, ofiar ludobójczej decyzji najwyższych władz radzieckich, podjętej na wniosek Berii 5 marca 1940 roku" - głosi napis na tablicy.

Podziel się
Dodaj komentarz

W tekście oddaje się także hołd milionom deportowanych na Syberię i zamęczonym przez Armię Czerwona nie tylko Polakom lecz także Litwinom, Łotyszom, Estończykom i Finom.

Przedtem odprawiona została msza święta w intencji zesłanych i pomordowanych na Wschodzie. W homilii ksiądz Alojzy Henel kilka razy przytaczał z Ewangelii słowa wypowiedziane przez Chrystusa "Niech się nie trwoży serce Wasze". Ksiądz Henel przypomniał też słowa nowego papieża, Benedykta XVI, który prosił wiernych by ufali Bogu. "W rękach jego dzieje się "było", dzieje się "jest" i dzieje się "będzie" - mówił cytując papieża.

Ksiądz Henel przypomniał wiernym, że Jan Paweł II powiedziałby "Nie lękajcie się". Duchowny poprosił też wiernych, by nabrali dystansu do przeszłości, przyszłości, a nade wszystko do "szumu i nawałności" czasów, w jakich przyszło nam żyć.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz