Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.08.2005 11:45

W Warszawie rozpoczęły się obchody Dnia Wojska Polskiego

Podziel się
Dodaj komentarz

Mszą świętą rozpoczęły się w Warszawie obchody Dnia Wojska Polskiego. "15-sty sierpnia to dzień chwały polskiego oręża" - mówił w homilii w Katedrze Wojska Polskiego biskup polowy, Tadeusz Płoski.

Biskup przypomniał, że tego dnia obchodzimy też rocznicę Bitwy Warszawskiej, która rozstrzygnęła losy naszej ojczyzny. Jak podkreślił, talent dowódców oraz dyscyplina i poświęcenie polskich żołnierzy - przyniosły Polsce zwycięstwo.

Biskup polowy podkreślił, że wszyscy Polacy powinni pamiętać i oddawać hołd tym, którzy z bronią w ręku służyli Polsce i zapłacili za to najwyższą cenę.

Biskup Tadeusz Płoski wyraził najwyższe uznanie wszystkim żołnierzom, którzy biorą udział w międzynarodowych misjach. Szczególnie wspominał tych, którzy zginęli w Iraku - jak mówił - oddali oni życie za tych, którzy bronili suwerenności, pokoju, ładu i stabliności. "To bohaterowie naszych czasów" - mówił biskup.

We mszy wzięli udział żołnierze, policjanci, strażacy, funkcjonariusze BOR, kombatanci i harcerze. Obecni byli generałowie, przedstawiciele MON, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jerzy Bahr i Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik. Prezydenta reprezentował minister Waldemar Dubaniowski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz