Notowania

zakaz handlu w święta
22.04.2011 06:41

W Wielkanoc sklepy zamknięte. Nie wszystkie

W święta wszystkie duże markety i galerie handlowe będą nieczynne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Miflippo/Dreamstime)

Jak powiedziała rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska, otwarte mogą być jedynie małe osiedlowe sklepiki, w których za ladą staną sami właściciele lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Złamanie zakazu pracy w handlu w święta jest wykroczeniem przeciwko prawom pracowniczym, zagrożonym karą grzywny od tysiąca do 30 tysięcy złotych.

Rutkowska przypomina, że za pracę w święta przysługuje inny dzień wolny lub wynagrodzenie dodatkowe powiększone o 100 procent za każdą godzinę pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t113201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec;taniej;zywnosci;o;ile;podrozeje,41,0,766249.html) Koniec taniej żywności. O ile podrożeje? Ceny żywności w pierwszej połowie roku mogą wzrosnąć od 4 do 5 proc..
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kto;moze;prowadzic;handel;w;trzech;kroli,150,0,747670.html) Kto może prowadzić handel w Trzech Króli Złamanie zakazu handlu w Trzech Króli jest wykroczeniem przeciwko prawom pracowniczym i złamaniem przepisów o czasie pracy.
Tagi: zakaz handlu w święta, handel, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz