Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
28.08.2014 20:20

W Wielkiej Brytanii nie maleje imigracja

Mimo obietnic rządu w Londynie, że obniży imigrację, napływ cudzoziemców do Wielkiej Brytanii wzrósł z roku na rok o prawie 70 tysięcy osób i osiągnął niemal ćwierć miliona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

Jest to tak zwana imigracja netto - bilans pozostały po odjęciu od przyjezdnych, osób opuszczających Wyspy Brytyjskie.
Narodowy urząd statystyczny poinformował, że do marca, w ciągu 12 miesięcy przybyło do Wielkiej Brytanii 560 tysięcy osób, a wyjechało 316 tysięcy. Ponad połowa przyjezdnych to obywatele Unii Europejskiej - w tym rekordowa od lat liczba Polaków, a także ponad dwukrotnie więcej niż przed rokiem Rumunów i Bułgarów.

Przewaga imigracji nad emigracją utrzymuje się od 20 lat, ale w 2010 roku premier David Cameron, dochodząc do władzy obiecywał, że obniży imigrację netto _ z setek do dziesiątków tysięcy rocznie _. Stało się odwrotnie i nie da się tego nawet wytłumaczyć swobodą podejmowania pracy i osiedlania się obywateli Unii Europejskiej. Prawie połowa imigrantów pochodzi bowiem spoza obszaru Unii.

Brytyjski rząd i samorządy lokalne podkreślają, że tak gwałtowny przyrost ludności przeciąża służby publiczne, szkoły i służbę zdrowia, a także rynek mieszkaniowy i transport. Imigranci mają też więcej dzieci niż statystyczni Brytyjczycy. W ubiegłym roku co czwarte dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii miało matkę pochodzącą z zagranicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzrost imigracji na Wyspy. Także z Polski Imigracja do W. Brytanii za 12 miesięcy do końca września 2013 r. wzrosła o 212 tys. wobec przyrostu o 154 tys. rok wcześniej -ogłosił wczoraj brytyjski urząd statystyczny.
Polacy, którzy zarabiają miliony w Wielkiej Brytanii Nie przejmują się słowami Camerona. Robią kariery w największych korporacjach świata, albo zakładają własne firmy.
Wielka Brytania otwiera swój rynek pracy 1. stycznia 2014 r. Wielka Brytania otwiera swój rynek pracy dla obywateli z tych dwóch państw Unii Europejskiej.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz