Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
08.02.2006 09:02

Wakacje kupujemy w styczniu

Wakacje kupujemy w styczniu - pisze "Gazeta Prawna". W pierwszym miesiącu tego roku biura podróży sprzedały o 20-30 procent więcej letnich wycieczek za granicę niż rok temu. Według ich szacunków ten rok będzie lepszy od minionego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wakacje kupujemy w styczniu - pisze "Gazeta Prawna". W pierwszym miesiącu tego roku biura podróży sprzedały o 20-30 procent więcej letnich wycieczek za granicę niż rok temu. Według ich szacunków ten rok będzie lepszy od minionego. *
Zdaniem przedstawicieli biur podróży w tym roku klienci najczęściej wybierają wypoczynek na Krecie i w Tunezji. Cały czas popularne są też Egipt, Hiszpania, Włochy i Chorwacja.
Łącznie wszystkie biura podroży w Polsce osiągają 5 miliardów złotych przychodów rocznie. Tak wynika z jedynego do tej pory raportu Instytutu Turystyki i szacunków Polskiej Izby Turystyki. Ponad miliard złotych przypada na dziesięć największych biur, które realizują przychód powyżej 20 milionów złotych. Pozostałym trzem tysiącom firm pozostaje do podziału około 4 miliardów złotych. Średni przychód biura wynosi więc około miliona złotych.

Tagi: turystyka, gospodarka, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz