Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wałęsa chce powstrzymać Putina, ale nie rozpętywać wojny

0
Podziel się:

-Nikt nie może rozpętywać wojny- mówił Wałęsa podczas debaty na temat Europy.

Wałęsa chce powstrzymać Putina, ale nie rozpętywać wojny
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETNZJeJ

Były prezydent Lech Wałęsa powiedział w Palermo na Sycylii, że nie można pozwalać przywódcy Rosji Władimirowi Putinowi na to, jak postępuje wobec Ukrainy. Ale jednocześnie nikt nie może rozpętywać wojny - mówił Wałęsa podczas debaty na temat Europy.

Odnosząc się do kryzysu wokół Krymu były prezydent oświadczył: _ Nikt nie chce zbyt dużo stracić, dlatego dążymy do dialogu, oceniając ewentualne straty, które trzeba jak najbardziej ograniczyć _.

Sprawa Krymu to _ egzamin z europejskiej i światowej solidarności _ - podkreślił Wałęsa, cytowany przez włoską agencję ANSA. Następnie dodał: _ Jeśli będziemy solidarni, dojdzie do poprawy sytuacji _.

bETNZJeL

Laureat pokojowej Nagrody Nobla zapewnił, że w sprawie kryzysu ukraińskiego jest optymistą. _ Pokazałem, że dzięki solidarności można wygrać _ - wyjaśnił. Jego zdaniem w tym wypadku potrzebny jest inny rodzaj solidarności.

- _ Należy zastanowić się i ocenić, jaki wkład może wnieść poszczególny kraj _ - powiedział Wałęsa, który w niedzielę otrzyma honorowe obywatelstwo Palermo.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska to dla Putina szczekający piesek" - _ Warto zadać sobie pytanie, czy naprawdę w Sewastopolu powinny stać wojenne okręty NATO _- zastanawia się Romuald Koperski.
Ławrow grozi odwetem, jeśli Unia Europejska... Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej zagroził działaniami odwetowymi, jeśli Unia Europejska ograniczy mieszkańcom Krymu możliwość otrzymywania wiz Schengen.
Ukraina podniesie ceny gazu o ponad 50 procent Nowe taryfy zaczną obowiązywać już od maja. Dalsze podwyżki będą wprowadzane do roku 2018.
Berlusconi broni Rosji. "To było nierozważne" Wykluczenie Rosji z grona G8 nie podoba się Silvio Berlusconiemu
bETNZJfm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)