Notowania

prywatyzacja enei
03.03.2011 07:48

Wałęsa pisze do Tuska. "Enea musi być nasza"

Były prezydent domaga się albo zaniechania prywatyzacji, albo chce spółki w polskich rękach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Lech Wałęsa domaga się, by prywatyzowana Enea, jedna z największych w kraju firm energetycznych, pozostała w polskich rękach.

Były prezydent napisał w tej sprawie list do Donalda Tuska - dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _. Gazeta dodaje, że sam Lech Wałęsa niechętnie mówi o sprawie i w rozmowie nie wyjaśnił intencji listu.

Zdaniem _ Dziennika Gazety Prawnej _ można go rozumieć na dwa sposoby: Wałęsa nie chce w ogóle prywatyzacji Enei lub chce w ten sposób poprzeć starania Kulczyk-Holding, który jest jedynym polskim podmiotem zabiegającym o kupno Enei. Osoba znająca treść zapewnia jednak gazetę, że byłemu prezydentowi nie chodzi o żadną konkretną spółkę, a o fakt, żeby naszej energetyki nie przejmował zagraniczny biznes.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t116644.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;ma;juz;odpowiedz;na;spot;i;list;prezesa;pis-u,34,0,712738.html) Premier ma już odpowiedź na spot i list prezesa PiS-u _ - Wszyscy powinniśmy realizować to, co dobre zostało po Lechu Kaczyńskim _. To komentarz Donalda Tuska do spotu Jarosława Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t113386.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;z;enei;skarza;sie;na;ministra;skarbu,114,0,693362.html) Związkowcy z Enei skarżą się na ministra skarbu Ich zdaniem Aleksander Grad źle napisał zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży akcji.
Tagi: prywatyzacja enei, enea, polska, prywatyzacja, tusk, list, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz