Notowania

zamieszki w libii
31.03.2012 21:47

Walki w Libii. Rozejm między zwaśnionymi plemionami

Podjęte przez rząd wysiłki doprowadziły do rozejmu, a rządowe siły bezpieczeństwa zajęły pozycje w mieście.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Premier libijskiego rządu tymczasowego Abd ar-Rahim Chalid al-Kib oznajmił, że dwa zwaśnione plemiona, które od 6 dni toczyły między sobą walki w mieście Sebha na południu kraju porozumiały się w sprawie zawieszenia broni - podała telewizja Al-Arabija.

Walki, które spowodowały 147 ofiar śmiertelnych, toczyły się między bojownikami z plemienia Tubu zamieszkującego na południu Libii (ma swe siedziby również w Czadzie i Nigrze), a uzbrojoną milicją innych plemion arabskiego pochodzenia.

Podjęte przez rząd wysiłki doprowadziły do rozejmu, a rządowe siły bezpieczeństwa zajęły pozycje w mieście. Obsadziły strategiczne punkty, wśród nich lotnisko w mieście - oświadczył szef libijskiego sztabu generalnego Jusef al-Mangucz na konferencji prasowej w Trypolisie, na której wystąpił razem z premierem.

Czytaj więcej o sytuacji na Bliskim Wschodzie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t156743.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powstancy;osaczyli;kaddafiego;jego;rodzinne;miasto;padnie,81,0,912977.html) Osaczyli Kaddafiego. To już koniec? Rebelianci zajmują ostatnie bastiony sił wiernych dyktatorowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t155042.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/libia;wznowi;eksport;ropy;naftowej;wiemy;kiedy,173,0,897453.html) Libia wznowi eksport ropy. Wiemy kiedy 90 proc. urządzeń do wydobycia ropy nie ucierpiało w trakcie walk między powstańcami a siłami rządowymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t141379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaciska;sie;powstancza;petla;wokol;trypolisu,201,0,861129.html) Zaciska się powstańcza pętla wokół Trypolisu Libijscy rebelianci dotarli do miejscowości oddalonej o około 80 kilometrów na południowy zachód od stolicy.
Tagi: zamieszki w libii, libia, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz