Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm rp
02.10.2013 15:18

Wanda Nowicka i Ruch Palikota będą współpracować w parlamencie

Współpraca nie oznacza, że wstępuję do partii - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (na zdjęciu) będzie reprezentowała partię Janusza Palikota w prezydium Sejmu, będzie współpracowała z formacją na forum parlamentu i - jako gość - weźmie udział w weekendowym kongresie RP - to ustalenia dzisiejszego spotkania Palikota i Nowickiej.

_ - Podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy parlamentarnej, to znaczy w zakresie reprezentowania klubu w Prezydium, jak również w zakresie współpracy w projektach, które są wspólne z naszą wizją polityczną _ - powiedziała wicemarszałek Sejmu po spotkaniu z Palikotem. Pytana, czy oznacza to, że wstąpi do klubu formacji Janusza Palikota, zaprzeczyła.

Poinformowała też, że przyjęła zaproszenie na niedzielny kongres RP, na którym ma powstać nowa partia; zaznaczyła, że weźmie w nim udział jako gość.

Nowicka pytana, dlaczego zdecydowała się na ponowną współpracę z Palikotem, tłumaczyła, że _ o to ją proszono _. Podkreśliła również, że skoro zakończył się jej spór z nim, to nie ma powodu, by takiej współpracy nie podejmowała.

Na pytanie, czy w przyszłości nie wyklucza przystąpienia do nowej formacji Palikota odparła, że _ za wcześnie, by to poważnie rozważyć _. Podkreśliła jednocześnie, że przede wszystkim się skupia na założonym przez nią stowarzyszeniu _ Równość i nowoczesność _

Wcześniej rzecznik RP Andrzej Rozenek potwierdził, że Nowicka postanowiła przyjąć od Janusza Palikota propozycję współpracy na forum parlamentu. Od przyszłego tygodnia - poinformował Rozenek - Nowicka będzie w Prezydium Sejmu _ przedstawicielem nowo powołanej partii _.

Nowicka weszła do Sejmu z listy Ruchu Palikota. W lutym partia ta wycofała jednak rekomendację dla Nowickiej jako wicemarszałka oraz złożyła wniosek o jej odwołanie z Prezydium Sejmu. Było to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł.

Sejm - mimo rekomendacji Ruchu - nie odwołał Nowickiej z funkcji w Prezydium Sejmu, a ona sama także nie zrezygnowała. W efekcie tych decyzji klub Ruchu Palikota usunął Nowicką ze swego grona. Od tego czasu wicemarszałek Sejmu jest posłanką niezrzeszoną.

W najbliższy weekend w Warszawie zorganizowany zostanie kongres, na którym na bazie Ruchu Palikota ma powstać nowa formacja polityczna. Janusz Palikot prowadził od jakiegoś czasu rozmowy z różnymi środowiskami i osobami, które chciał zaprosić do współpracy. W połowie września Palikot przyznał, że swoim zachowaniem wyrządził krzywdę Nowickiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Powstanie nowa partia? Nowicka ujawnia Na pytanie, czy zamierza wrócić do klubu Ruchu Palikota, powiedziała, że trudno powiedzieć, bo _ nie kupuje się kota w worku _.
Kalisz o inicjatywie Kwaśniewskiego. Jest za? Politycy SLD powinni wziąć udział w współorganizowanej przez Aleksandra Kwaśniewskiego inicjatywie tworzenia centrolewicowej listy do PE - uważa.
Miller: Palikot próbuje ratować twarz _ My na nikogo nie polujemy, nie zarzucamy żadnych sieci, nie kusimy żadnymi obietnicami _.
Tagi: sejm rp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz