Notowania

konflikt na ukrainie
20.08.2014 17:13

Wandalizm w Moskwie? Prezydent Ukrainy zachwycony

Petro Poroszenko zaapelował do Ukraińców, aby umieszczali swoje barwy narodowe wszędzie, gdzie tylko można.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Policja zatrzymała już czworo młodych ludzi - mieszkańców stolicy, którzy zawiesili flagę na stalinowskim wieżowcu i pomalowali olbrzymią gwiazdę na iglicy w ukraińskie barwy narodowe. Grożą im 3 lata więzienia. Prezydentowi Ukrainy spodobała się flaga jego państwa zawieszona na jednym z moskiewskich wieżowców.

Petro Poroszenko zaapelował do Ukraińców, aby umieszczali swoje barwy narodowe wszędzie, gdzie tylko można.

W niedzielę Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości, a w sobotę - święto flagi. Dlatego prezydent Petro Poroszenko zaapelował do Ukraińców, aby już teraz pojawiła się ona wszędzie na domach, biurach i samochodach.

„Bardzo mi się spodobało, że nasze barwy pojawiły się w Moskwie na być może najwyższym wieżowcu” - zaznaczył szef państwa. Flaga zawisła minionej nocy.

Cute [ #Ukraine ]( https://twitter.com/hashtag/Ukraine?src=hash ) flag stunt in [ #Moscow ]( https://twitter.com/hashtag/Moscow?src=hash ) this morning [ http://t.co/6XQmql8Q1r ]( http://t.co/6XQmql8Q1r )

— Transitions Online (@TransitionsMag) [ sierpień 20, 2014 ]( https://twitter.com/TransitionsMag/statuses/502077926582808576 )

Od czasu rewolucji i późniejszego konfliktu z Rosją wielu Ukraińców manifestuje swój patriotyzm umieszczając niewielkie flagi w samochodach. Pod koniec swojego krótkiego oświadczenia Petro Poroszenko zawiesił taką samą na swoim aucie.

W barwy narodowe malowane są także latarnie, barierki na mostach i wiaduktach, a nawet część promenady nad Dnieprem w Kijowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie przedostali ciężki sprzęt wojskowy na Ukrainę? Jest komentarz Według ONZ, od początku konfliktu na wschodzie zginęło ponad 2100 osób.
Rosyjskie wojsko na Ukrainie? Kreml: To absurd Na terytorium Ukrainy miały wjechać 23 opancerzone transportery oraz inne pojazdy techniczne - piszą brytyjskie media.
Czerwony Krzyż o rosyjskiej pomocy Ukrainie MCK podkreśla w komunikacie, że pomoc humanitarna jest konieczna.
Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz