Notowania

warszawa
15.12.2011 08:23

Warszawa najtańszym dużym miastem w Europie

Na świecie niższe ceny niż w stolicy Polski są tylko w Bombaju i Bangkoku - wynika z opublikowanego w Sztokholmie corocznego raportu firmy Pricerunner.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jimbowen0306/CC/Flickr)

Na świecie niższe ceny niż w stolicy Polski są tylko w Bombaju i Bangkoku - wynika z opublikowanego w Sztokholmie corocznego raportu firmy Pricerunner.

Firma Pricerunner porównała ceny 25 produktów w 32 dużych miastach Europy i świata, najczęściej stolicach. Sprawdzono ile kosztuje w danym miejscu m.in. litr benzyny, kawa na wynos, bilet komunikacji miejskiej, tusz do rzęs czy sprzęt elektroniczny (np. tablet określonej marki).

W rankingu najtańszych miast w Europie zwyciężyła Warszawa. Kolejne miejsca zajęły: Praga (2), Budapeszt (3), Wilno (4), Bruksela (5), Moskwa (6), Londyn (7), Lizbona (8), Berlin (9) oraz Madryt (10).

_ - Na stosunkowo mocnej koronie szwedzkiej w stosunku do euro i złotówki skorzystały rynki krajów strefy euro oraz Polska. W ciągu roku korona szwedzka umocniła się do polskiej waluty o 10 proc., to spowodowało, że Warszawa jest najtańszym miastem w Europie _ - powiedział Stefan Ny z Pricerunner.

Autorzy raportu podkreślają, że w Warszawie szczególnie tanie są bilety komunikacji miejskiej, mleko (1 litr) oraz obuwie sportowe. Za to drogie są jednak kosmetyki (tusz do rzęs), środki higieniczne (tampony) oraz telefony komórkowe (jeden ze znanych modeli).

Pricerunner dowodzi, że kryzys w Grecji czy Włoszech nie wpłynął zasadniczo na zmianę pozycji Aten oraz Rzymu w rankingu w porównaniu z poprzednimi latami. Na liście najtańszych miast Europy stolica Grecji jest na 11 miejscu, a stolica Włoch na 15.

Najdroższymi miastami w Europie są: Oslo, Sztokholm, Kopenhaga, Reykjawik oraz Helsinki. Na świecie najtańszym miastem jest Bombaj. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Bangkok (2), Warszawę (3), Szanghaj (4), San Francisco (5), Pragę (6), Dubaj (7), Kapsztad (8), Budapeszt (9) oraz Nowy Jork (10).

O cenach w Warszawie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t116960.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/ceny;apartamentow;nie;spadaja;stolica;najdrozsza,240,0,876528.html) 19 tys. zł za metr. Apartamenty nie tanieją W prestiżowych lokalizacjach w Warszawie średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania wynosi prawie 19 tys. zł, w Krakowie niemal 14 tys. zł, a we Wrocławiu 9, 3 tys. zł - informują analitycy rynku.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/218/116954_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/biznes-najlepiej-robi-sie-nad-wisla-0-935220.html) Biznes najlepiej robi się nad Wisłą To tu znajdziesz dobre biuro w dobrej cenie - Warszawa awansowała w rankingu najlepszych miast do prowadzenia działalności biznesowej w Europie.
Tagi: warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz