Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.05.2005 20:28

Warszawa zaprasza melomanów na Spotkania Muzyczne

Koncertem w Kościele Najświętszej Marii Panny w Warszawie rozpoczynają się XIX Warszawskie Spotkania Muzyczne - muzyka dawna - muzyka nowa. To jeden z najważniejszych muzycznych festiwali tak w stolicy jak i w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncertem w Kościele Najświętszej Marii Panny w Warszawie rozpoczynają się XIX Warszawskie Spotkania Muzyczne - muzyka dawna - muzyka nowa.

To jeden z najważniejszych muzycznych festiwali tak w stolicy jak i w Polsce. To spotkania nie tylko najwybitniejszych kompozytorów i wykonawców klasycznej muzyki współczesnej, ale także muzyki dawnej z nową. To także spotkania wielu światowej sławy wykonawców polskich i zagranicznych.

Koncerty będą się odbywały w znanych warszawskich salach koncertowych, m.in. Studiu Koncertowym PR im. W.Lutosławskiego, Akademii Muzycznej, Bibliotece Narodowej oraz kościołach warszawskich: Świętej Anny i Ewangelicko-Reformowanym.

Wśród wykonawców XIX Warszawskich Spotkań Muzycznych znalazły się znane orkiestry, soliści i zepoły z kraju i zagranicy, m.in. Zespół wokalny Discantus z Francji, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych World brass, Lwowska Orkiestra Smyczkowa Leopolis z Ukrainy, Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, Polska Orkiestra Radiowa, Sirkka-Liisa Kaakinen, Jan Stanienda, Anna Mikołajczyk.

Ważnym wydarzeniem festiwalu będzie wykonanie kompozycji Adama Sławińskiego - Symfonii c-moll "Dokończonej", skomponowanej do tekstu Jeremiego Przybory

Warszawskie Spotkania Muzyczne potrwają do 14 maja.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz