Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Washington Post" sprzedany założycielowi Amazona

0
Podziel się:

Washington Post od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. Nowy szef ma pomóc wyjść dziennikowi z dołka.

"Washington Post" sprzedany założycielowi Amazona
(PAP/EPA)

Wydawnictwo Washington Post Company sprzedało swój flagowy dziennik założycielowi firmy Amazon Jeffowi Bezosowi za 250 mln dolarów - poinformował w poniedziałek Donald Graham, którego rodzina posiadała ten amerykański dziennik od ośmiu dekad.

Jak informuje na swej stronie internetowej _ Washington Post _, Jeff Bezos dokonał zakupu osobiście. Amazon, jedna z największych na świecie firm zajmujących się handlem internetowym, nie jest stroną w transakcji. _ Bozos będzie jedynym właścicielem, kiedy transakcja zostanie zakończona, prawdopodobnie w ciągu 60 dni _ - informuje _ Washington Post _.

O transakcji poinformowali pracowników wydawca Katherine Weymouth i redaktor naczelny Martin Baron. Oboje mają utrzymać stanowiska. _ To dzień jakiego ja i moja rodzina nigdy się nie spodziewaliśmy _ - napisała Weymouth, siostrzenica Donalda Grahama w liście do pracowników. _ Wydawnictwo Washington Post Company sprzedaje gazetę, którą posiadało i o którą dbało od ośmiu dekad _ - dodała.

Rodzina Grahamów posiadała _ Washington Post _ za czasów afery _ Watergate _, stając w obronie swych dziennikarzy, którzy artykułami demaskującymi nieprawidłowości w administracji prezydenta Richarda Nixona przyczynili się do jego dymisji w 1974 roku. Sama gazeta istnieje od 1877, będąc jednym z najważniejszych dzienników amerykańskich.

_ Washington Post _ od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi, malejącym nakładem oraz malejącymi dochodami z reklam. Przychody Washington Post Company, której _ Washington Post _ jest najbardziej widocznym elementem, zmalały o 44 proc. w ciągu ostatnich sześciu lat. Jak informuje _ Huffingtonpost _, w pierwszym kwartale 2013 roku Washington Post Company straciła 49,3 mln dolarów.

Jak powiedział prezes Washington Post Company Donald Graham, dla każdego członka rodziny samo myślenie o sprzedaży dziennika było szokujące; rodzina długo zwlekała z decyzją powierzenia tytułu innemu właścicielowi. - _ Dopiero kiedy pojawił się pomysł sprzedania gazety Jeffowi Bezosowi, zmieniło się moje nastawienie _ - powiedział, wyrażając przekonanie, że w rękach Bezosa gazecie będzie _ lepiej _.

_ - Biznesowy geniusz Jeffa Bezosa oraz jego dalekowzroczność i osobista przyzwoitość, czynią go wyjątkowo dobrym nowym właścicielem Postu _ - podkreślił Graham.

Należące do Washington Post Company inne media jak _ Slate _ i _ The Root _ nie zostały sprzedane. Reuters informuje, że transakcja obejmuje natomiast kilka innych tytułów prasowych, m.in. _ Express Newspaper _ i _ The Gazette Newspapers _.

Czytaj więcej w Money.pl
Amazon w II kwartale miał 2 centy straty na akcję Analitycy spodziewali się zysku w wysokości 6 centów na akcję.
Światowy gigant poległ. Jest decyzja Trybunału Austriacka organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi może żądać od Amazon opłaty licencyjnej za sprzedaż czystych płyt CD i DVD, kart pamięci i odtwarzaczy MP3.
Ten brytyjski dziennik zwolni 20 redaktorów Brytyjski dziennik zwolni 20 redaktorów, tj. 10 proc. redakcji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)