Notowania

pkp
26.09.2014 11:00

Wasiak przekazała odprawę z PKP na cele dobroczynne

Nowa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak dostała 510 tys. zł, dostała w ramach odprawy z PKP SA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński / Reporter)

Nowa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak przekazała 510 tys. zł, które dostała w ramach odprawy z PKP SA, na cele dobroczynne - wynika z jej oświadczenia przekazanego przez MIR. Podkreśliła, że to wyraz jej _ osobistego wsparcia _ dla premier.

_ Informuję, że podjęłam decyzję o przekazaniu całej kwoty otrzymanej tytułem odprawy w związku z odwołaniem mnie, po dziesięciu latach pełnienia funkcji członka zarządu spółki PKP SA, na cele Stowarzyszenia Centrum Młodzieży 'Arka' w Radomiu _ - napisała m.in. Wasiak.

Dodała, aby traktować jej decyzję jako wyraz osobistego wsparcia dla premier Ewy Kopacz _ w pełnieniu trudnej misji jakiej się Pani Premier podjęła, przyjmując obowiązki Prezesa Rady Ministrów _.

_ Moja decyzja nie oznacza podważenia sensowności i potrzeby zatrudniania w podmiotach gospodarczych, których udziałowcem jest Skarb Państwa osób o wysokich kwalifikacjach z wynagrodzeniem odpowiadającym stawkom rynkowym. Według mojego głębokiego przekonania sprzyja to bowiem najlepiej rozumianej misji dobrego zarządzania majątkiem spółki _ - podkreśliła minister infrastruktury i rozwoju.

PKP SA tłumaczyło w środę, że odprawa w wysokości 510 tys. zł brutto była dwunastokrotnością pensji jaką zarabiała Wasiak jako członek zarządu spółki i wynikała z kontraktu. Wypłata nastąpiła w sposób automatyczny ze środków PKP SA.

Spółka dodała, że Wasiak obejmując nowe stanowisko zrzekła się nagród za rok 2014.

Nowa minister infrastruktury i rozwoju była szefową spółki PKP Przewozy Regionalne (2001-2002), a potem dyrektorem biura prywatyzacji. W grudniu 2010 roku, gdy w związku z bałaganem przy wprowadzaniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów stanowisko prezesa PKP stracił Andrzej Wach, objęła obowiązki szefa tej spółki.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP powołało ją na stanowisko prezesa w maju 2011 r. W kwietniu 2012 r. jej miejsce zajął Jakub Karnowski, a Wasiak została wiceprezesem PKP SA. W zeszły piątek nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP SA odwołało ją z tego stanowiska. W poniedziałek została powołana w skład rządu Ewy Kopacz, jako minister infrastruktury i rozwoju.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz ograniczy import węgla z Rosji? Premier zapoznała się z petycją złożoną na ręce wojewody warmińsko-mazurskiego przez związek zawodowy górników.
"Odprawa dla Wasiak to patologia" Konflikt interesów, brak etyki i marnowanie publicznych pieniędzy. Ekonomiści nie zostawiają suchej nitki na odprawie nowej minister infrastruktury i rozwoju.
Niemieckie media krytycznie oceniają Kopacz Frankfurter Allgemeine Zeitung zwrócił szczególną uwagę na wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat euro.
Tagi: pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz