Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: ograniczenia dla autokarów turystycznych

0
Podziel się

W całej stolicy Włoch warunki drogowe są krytyczne. Na jej ulice wyjeżdżają każdego dni dwa miliony samochodów osobowych i 800 tysięcy jednośladów.

Watykan: ograniczenia dla autokarów turystycznych
(Maria Laura Antonelli / Rex Feat/EAST NEWS)
bErRucgR

Od środy tylko trzysta autokarów będzie się mogło zbliżyć każdego dnia do Watykanu. To jedna z inicjatyw podjętych przez władze Wiecznego Miasta w związku z chaosem panującym w okolicach Placu św. Piotra.

Tradycyjne spotkania z papieżem - środowa audiencja generalna i niedzielny Anioł Pański - oznaczają kompletny paraliż tej części miasta. Władze nie ograniczyły jednak nowych przepisów do tych dwóch dni: będą one obowiązywać przez cały tydzień.

Każdego dnia może podjechać do Watykanu nie więcej niż 300 autokarów, a tylko połowa tej liczby ma szansę na postój w tej okolicy. Nie będzie żadnych wyjątków ani pobłażliwości.

bErRucgT

Wyruszając więc w drogę do Rzymu - z pielgrzymką czy turystycznie - kierowcy powinni zadbać o rezerwację. A także pamiętać, że w całej stolicy Włoch warunki drogowe są krytyczne. Na jej ulice wyjeżdżają każdego dni dwa miliony samochodów osobowych i 800 tysięcy jednośladów. Włączenie się do ruchu, zwłaszcza autokarem, graniczy czasem z cudem.

Czytaj więcej w Money.pl
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
"Spór kretów i żmij". Kardynał o Watykanie _ Splot kretów i żmij _ - w ten sposób ustępujący watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone skomentował stawiane pod jego adresem zarzuty oraz skandal Vatileaks.
Papież mianował nowego sekretarza stanu Decyzję o nominacji dla swego najbliższego współpracownika, numeru 2 w Watykanie, czyli odpowiednika premiera, papież podjął niespełna pół roku po swoim wyborze.
bErRuchu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)