Notowania

Wawryszuk: Zły Rydzyk jest na rękę PO

Przyda się postraszyć wyborców demonem w habicie redemptorysty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ojciec Rydzyk znowu kąsa. Na salonach Parlamentu Europejskiego utyskuje na totalitaryzm i zniewolenie pętające Polaków w ich własnej ojczyźnie. Niby nic nowego, a jednak europosłowie rządzącej koalicji PO-PSL i Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, uznali, że zniewaga nie może zostać puszczona płazem. W końcu idą wybory i przyda się postraszyć wyborców demonem w habicie redemptorysty.

Każdy, kto myśli racjonalnie, wiedząc w jakim kontekście padły słowa ojca Rydzyka w Brukseli, przeszedłby nad nimi do porządku dziennego. Dyrektor Radia Maryja pojechał do tam by uczestniczyć w seminarium poświęconym energii odnawialnej i geotermalnej. Przy okazji poskarżył się na obecny polski rząd, który zerwał umowę na dotację na odwierty geotermalne w Toruniu, zawartą z założoną przez Rydzyka fundacją _ Lux Veritas _ przez ekipę Jarosława Kaczyńskiego. Padły słowa o totalitaryzmie, niecywilizowanym kraju, wykluczeniu itp.

Temat szybko podchwycili politycy. PiS napiętnował rząd zarzucając mu dyskryminację rozgłośni i środowiska o. Tadeusza Rydzyka. Oburzeniem zapałali także europosłowie PO i PSL, którzy wysmażyli szybko epistołę na temat niezgodnych z prawdą i haniebnych słów duchownego. Na reakcję drugiej strony nie trzeba było długo czekać i pojawiło się kontroświadczenie europosłów PiS.

Sprawa nabrała jeszcze rumieńców, gdy do korespondencyjnej przepychanki włączył się Radosław Sikorski. Szef MSZ napisał na Twitterze, że _ Kościół ma zasługi dla Polski ale Ojciec Dyrektor przekracza granice. Zakony podlegają bezpośrednio Rzymowi. Państwo polskie zareaguje. _ Jak - tego już nie sprecyzował.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t132098.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/brudzinski;wszystkie;afery;z;ludzmi;z;po;beda;rozliczone,91,0,842075.html) Brudziński: Wszystkie afery z ludźmi z PO będą rozliczone
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, wypowiedź jakiegoś zakonnika zapewne nie wywołałaby takiego poruszenia. W końcu jest demokracja i wolność słowa, więc niech sobie plecie co mu się podoba. Gdyby urągał za bardzo i naruszył prawo obrażając kogokolwiek - powinny się nim zająć odpowiednie organa wymiaru sprawiedliwości. Minister spraw zagranicznych powinien zaś odnieść się do incydentu z należytym zaangażowaniem, czyli zbyć go wyniosłym milczeniem.

Niestety trwa przedwyborcza gorączka, a ojciec Tadeusz ma wpływ na rząd dusz. Dlatego zarówno rządzący, jak i opozycja nie przepuszczą okazji by dołożyć swoim adwersarzom. W końcu tak jedni, jak i drudzy bronią demokracji, wolności i polskiej racji stanu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t74570.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rydzyk;nie;zaplace;najwyzej;mnie;zamkna,232,0,852712.html) Rydzyk: Nie zapłacę, najwyżej mnie zamkną Sąd rozpatrzy apelację dyrektora Radia Maryja od wyroku skazującego go na grzywnę za prowadzenie zbiórki pieniędzy bez pozwolenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t16354.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;zbada;fundacje;ojca;rydzyka,179,0,384947.html) Prokuratura zbada fundacje ojca Rydzyka Postępowanie dotyczyć będzie możliwych nadużyć podatkowych - zapowiada minister Ćwiąkalski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t7601.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;sprawdzi;czy;rydzyk;obrazil;prezydenta,135,0,252295.html) Prokuratura sprawdzi, czy Rydzyk obraził prezydenta Prokuratura przeanalizuje nagrania wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, by sprawdzić czy doszło do publicznego znieważenia głowy państwa.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz