Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizyta
14.03.2013 15:40

Ważna deklaracja Watykanu w sprawie wizyty papieża w Polsce

- Dzięki wielkiej postaci Jana Pawła II, Polska cieszy się dużym uznaniem Kościoła oraz jego następców - mówi rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W swoich planach zagranicznych podróży papież Franciszek na pewno uwzględni Polskę. Oświadczył to rzecznik prasowy Watykanu podczas spotkania z dziennikarzami pierwszego dnia pontyfikatu następcy Benedykta XVI.

_ - Dzięki wielkiej postaci Jana Pawła II, Polska cieszy się dużym uznaniem Kościoła oraz jego następców. Przez to może się cieszyć pewnymi względami - _powiedział Federico Lombardi.

Dodał jednocześnie, że to dopiero pierwszy dzień pontyfikatu i za wcześnie jest planować wizyty zagraniczne Ojca Świętego.

Wiadomo, że papież Franciszek otrzyma jutro oficjalne zaproszenie do Polski. Nasi hierarchowie mają nadzieję, że przybędzie do naszego kraju w najbliższych latach.

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz powiedział podczas konferencji prasowej w Rzymie, że okazją mogą być Światowe Dni Młodzieży, o których organizację w 2015 roku stara się Kraków. Ponadto, w 2016 roku odbędą się uroczystości z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Kardynał Kazimierz Nycz mówił, że taką wizytą _ nadrobiono by dług historii _ za 1966 rok. Wówczas, w tysięczną rocznicę chrztu, władze nie zaprosiły do Polski papieża Pawła VI.

Kardynał Nycz dodał, że przyjazd papieża w 2016 roku byłby możliwy ze względu na jego bliskość z Janem Pawłem II.

Obaj kardynałowie podkreślali, że wybór nowego papieża zapowiada zmiany. Odwoływali się też do imienia jakie przyjął kardynał Bergoglio. Potwierdzili, że przyjął je jako hołd dla świętego Franciszka z Asyżu.

Zdaniem kardynała Dziwisza, w ten sposób papież wybrał program swojego pontyfikatu - ukazał się jako człowiek pokorny, ubogi i zawsze blisko człowieka. Kardynał Nycz wspominał natomiast swoje odwiedziny u kardynała Bergoglio - w 2011 roku, podczas wizyty u Polonii argentyńskiej. Mieszkanie przyszłego papieża było skromne, w bloku, wynajmowane także osobom świeckim.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Papież to Franciszek, a nie Franciszek I - Franciszek i basta _ - tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi rozwiał wątpliwości co do imienia nowego biskupa Rzymu.
Papież Franciszek przyjedzie do Polski? Zdaniem metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza, wybór Jorge Maria Bergoglia _ zaskoczył i zapowiada zmiany _. Papież przyjedzie do Polski.
Takiego papieża jeszcze nie było Żadnej czerwonej peleryny, tylko prosta biała sutanna i piuska, papieskie minimum - oto skromny styl papieża Franciszka.
Tagi: wizyta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz