Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
29.09.2011 09:55

Waży się przyszłość Grecji. W Atenach znów protestują

Demonstranci zablokowali wejścia do greckiego ministerstwa finansów przed rozpoczęciem rozmów z przedstawicielami tzw. trójki, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Demonstranci zablokowali wejścia do greckiego ministerstwa finansów przed rozpoczęciem rozmów z przedstawicielami tzw. trójki, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW. *

Zablokowano też kilka innych ministerstw. Trójka, która ma wznowić dziś misję w Atenach, dokonuje oceny sytuacji Grecji i od jej opinii zależy, czy kraj ten otrzyma kolejną transzę pomocy w wysokości 8 mld euro. Pieniądze te są pilnie potrzebne, aby Grecja uniknęła bankructwa.

Wśród demonstrantów około 200 pracowników ministerstwa finansów skandowało przed gmachem swego resortu: _ Zabierzcie swoją pomoc i wyjeżdżajcie _.

Demonstranci poinformowali policję, że chcą nie dopuścić do spotkania ministra finansów Ewangelosa Wenizelosa z inspektorami trójki. Zablokowano również wejścia do budynków ministerstw spraw wewnętrznych, sprawiedliwości, pracy, zdrowia i rolnictwa - poinformowała policja.

_ Protesty prowadzone są dziś, kiedy do naszego kraju wraca trójka i stoimy w obliczu nowych barbarzyńskich oszczędności, kolejnych obniżek pensji, podwyżek podatków i zbiorowych zwolnień _ - napisała w oświadczeniu centrala związkowa pracowników sektora publicznego ADEDY. Eksperci trójki wyjechali z Aten na początku miesiąca ze względu na brak postępów ze strony rządu greckiego w realizacji zobowiązań zmniejszenia deficytu budżetowego.

O kryzysie w Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ateny;bez;komunikacji;bo;grecy;wciaz;nie;chca;ciec,20,0,918292.html) Grecy nie odpuszczają. Znów chaos w Atenach Generalny strajk w transporcie miejskim w Atenach, ogłoszony w reakcji na kolejne środki oszczędnościowe podjęte przez grecki rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;robi;postepy;komisarze;jada;do;aten,6,0,917510.html) Mały sukces Grecji. Będzie na wypłaty? Bez kolejnej transzy pomocy pieniędzy wystarczy na wypłaty pensji tylko do października.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t87498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;ostrzegaja;grecje;na;powaznie,53,0,914485.html) Niemcy ostrzegają Grecję. Na poważnie Niemiecki minister finansów podkreśla, że Grecja powinna poważnie traktować zapowiedź, iż nie otrzyma kolejnej części pomocy finansowej.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz