Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

We Włoszech zrobili strajk, dostali premię. Ile?

0
Podziel się:

Pracownicy zakładów Fiata na terenie Włoch dostaną wraz z najbliższą pensją 27 lipca dodatkowo 260 euro.

We Włoszech zrobili strajk, dostali premię. Ile?
(fiatpress.com)

Nie wywalczyły tego związki zawodowe i to stanowi podstawową nowość tej bezprecedensowej inicjatywy koncernu.

Wystarczył krótki dziki strajk przed miesiącem w zakładzie Maserati pod Turynem. Dyrektor generalny Fiata przyleciał tam natychmiast z Detroit i szybko doszedł do porozumienia z załogą fabryki, która produkuje sprzedające się w stu procentach samochody tej marki, modele Ghibli i Quattroporte.

Robotnicy żądali jednorazowej premii w wysokości 300 euro, koncern gotów był dać 250 i to tylko obecnie pracującym. Stanęło na 260 euro dla wszystkich 86 tysięcy pracowników Fiata we Włoszech, czyli również dla 30 tysięcy tych, którzy z powodu kryzysu są na przymusowym urlopie.

W rozmowach nie uczestniczyły związki zawodowe, za którymi nie przepada Sergio Marchionne. Będzie jednak musiał spotkać się z nimi 22 września, gdy przedmiotem rozmów będzie przyszłość innych zakładów na czele z turyńskim Mirafiori oraz związane z tym inwestycje.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk w mediach we Włoszech. Bez poparcia We Włoszech strajkują dziś pracownicy publicznego radia i telewizji. Mają jednak przeciwko sobie większość odbiorców, ponieważ kontrolowane przez skarb państwa przedsiębiorstwo od lat oskarżane jest o szastanie pieniędzmi i astronomiczne honoraria dla gwiazd.
Wielka radość po przejęciu Chryslera Na giełdzie w Mediolanie akcje Fiata podskoczyły o blisko czternaście procent.
Przewoźnicy blokują komunikację we Włoszech Protestujący we Włoszech od północy przewoźnicy wywołali utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym w niektórych częściach kraju. W kilku miastach zorganizowano manifestacje. W Turynie demonstranci starli się z policją.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)