Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorcy
04.02.2010 16:11

Według przedsiębiorców rośnie bezpieczeństwo gospodarcze

W ciągu trzech miesięcy wskaźnik wzrósł ponad dwukrotnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alonzo76ok/CC/Flickr)

W odczuciu przedsiębiorców w ostatnich 3 miesiącach bezpieczeństwo gospodarcze wzrosło o ponad 100 proc. z poziomu 7,28 pkt do 14,89 pkt - wynika z raportu opublikowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej.

Ze styczniowego badania wynika, że wskaźnik bezpieczeństwa gospodarczego urósł we wszystkich grupach przedsiębiorców - wśród przedsiębiorców indywidualnych zwiększył się on o 11,84 pkt, wśród dostawców usług finansowych wzrósł o 8,97 pkt, zaś wśród dostawców usług masowych o 3,32 pkt._ _

_ - Wskaźnik urósł drugi raz z rzędu. Widać, że rozpoczął się już pozytywny trend i przedsiębiorcy zaczynają pozytywnie patrzeć na sytuację w gospodarce. W następnych badaniu, które przeprowadzimy za 3 miesiące, można spodziewać się dalszego wzrostu wskaźnika _ - powiedział Marcin Ledworowski, wiceprezes InfoMonitora.

_ - Wzrost wartości wskaźnika BIG w ciągu ostatniego kwartału wyniósł rekordowe ponad 100 proc. Jest to największy przyrost odnotowany przez InfoMonitor od 2007 roku, odkąd realizowane jest badanie _ - dodał Ledworowski.

Z badania wynika, że co piąta polska firma (19 proc.) przyznaje się do własnych problemów z terminowym regulowaniem należności.

*Co trzeci badany *przedsiębiorca (33 proc.) ocenia, że problemy z wyegzekwowaniem należności hamują rozwój jego firmy.
_ - W największym stopniu ten problem dotyczy przedsiębiorców indywidualnych, wśród których aż 30 proc. deklaruje zaleganie z płatnościami. Warto jednak podkreślić, że pomimo kryzysu finansowego, 79 proc. polskich przedsiębiorców deklaruje terminowe wypełnianie należności finansowych. U znacznej większości przedsiębiorców (69 proc.) zadłużenie wobec innych podmiotów, w ciągu ostatniego kwartału, pozostało na tym samym poziomie, a u 14 proc. zmalało _ - napisano w komentarzu do badania.

_ - Ponad połowa przedsiębiorców (53 proc.) negatywnie lub bardzo negatywnie ocenia możliwości odzyskiwania długów zapisane w regulacjach prawnych. W tej grupie przeważają dostawcy usług finansowych, wśród których aż 60 proc. negatywnie ocenia obecny stan prawny _ - napisano.

Tagi: przedsiębiorcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz