Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.07.2005 19:04

Według rosyjskich agencji, polski konsul generalny w Kaliningradzie nie złożył życzeń władzom Obwo

O tym, że konsul odmówił złożenia życzeń podczas jubileuszowych uroczystości poinformowały agencje ANM News i Kaliningrad.Ru. Według agencji, spotkanie z członkami zagranicznych delegacji z okazji 750-lecia miasta zorganizował gubernator Obwodu.

Podziel się
Dodaj komentarz

O tym, że konsul odmówił złożenia życzeń podczas jubileuszowych uroczystości poinformowały agencje ANM News i Kaliningrad.Ru.

Według agencji, spotkanie z członkami zagranicznych delegacji z okazji 750-lecia miasta zorganizował gubernator Obwodu. Uczestniczyło w nim ponad 40 dyplomatów różnego szczebla między innymi z Niemiec, Polski, Litwy i Stanów Zjednoczonych. Goście składali życzenia i wręczali władzom Obwodu jubileuszowe prezenty.

Rosyjskie agencje podały, że konsul Jarosław Czubiński odmówił składania życzeń miastu wyjaśniając, iż jest to kwestia politycznych kontaktów na linii Warszawa - Moskwa. Miała być to odpowiedź na niezaproszenie prezydentów Polski i Litwy na jubileusz.

W rozmowie z Radiem Olsztyn, polski konsul generalny w Kaliningradzie nazwał doniesienia rosyjskich agencji "kompletną bzdurą". Podkreślił, że wielokrotnie składał dziś życzenia władzom tego miasta z okazji jubileuszu 750-lecia.

Konsul Jarosław Czubiński powiedział, że jego zdaniem jest to "szukanie sensacji i wbijanie gwoździ pomiędzy nasze kraje". Czubiński dodał, że w Kaliningradzie przebywa bardzo liczna polska delegacja samorządowa, która reprezentuje nasz kraj, a on sam dziś brał udział w odsłonięciu pomnika Mikołaja Kopernika na Uniwersytecie Kaliningradzkim.

Czubiński podkreślił też, że nasz konsulat jako jedyny podziękował za zaproszenia, jakie drogą elektroniczą mieszkańcy Kaliningradu skierowali do prezydentów Polski i Litwy. Mieszkańcy miasta odcięli się od stanowiska Władimira Putina.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz