Notowania

węglokoks
03.09.2014 11:07

Węglokoks jest zainteresowany przejęciem czterech kopalń od Kompanii Węglowej

Prezes wyjaśnił, że spółka musiałaby sięgnąć po finansowanie zewnętrzne, by sfinansować takie przejęcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kris D/CC BY-SA 2.0/wikimedia commons)

Węglokoks jest zainteresowany przejęciem czterech kopalń od Kompanii Węglowej. By sfinansować kupno tych aktywów, spółka będzie musiała sięgnąć po finansowanie zewnętrzne - poinformował dziennikarzy Jerzy Podsiadło, prezes Węglokoksu.

_ Bylibyśmy zainteresowani przejęciem czterech kopalń od Kompanii Węglowej. Od dawna mówimy, że chcemy się umocować w produkcji węgla _ - powiedział.

_ Nie ustaliliśmy jeszcze, które konkretnie kopalnie moglibyśmy przejąć, ale ustaliliśmy wstępnie, że byłyby to dwie dobre i dwie złe _ - dodał.

Prezes wyjaśnił, że spółka musiałaby sięgnąć po finansowanie zewnętrzne, by sfinansować takie przejęcie.

Więcej ma być wiadomo po zakończeniu konsultacji społecznych planu naprawczego Kompanii Węglowej.

Pytany o sprzedaż węgla na Ukrainie, odpowiedział: _ Skierowaliśmy w ostatnim czasie niewielkie próbne ilości węgla na Ukrainę. Jesteśmy przekonani, że będziemy tam sprzedawać pewną ilość węgla _.

W poniedziałek prezes Kompanii Węglowej, Mirosław Taras, poinformował PAP, że plan naprawczy KW na lata 2014-20 zakłada m.in. ograniczenie kosztów, zmianę organizacji produkcji oraz sprzedaż kilku kopalń. Mówił wówczas, że potencjalnymi kupcami mogą być Węglokoks lub spółki energetyczne. Po I półroczu na 14 kopalń w spółce jedynie trzy są rentowne.

Tagi: węglokoks, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz