Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Węgry: Premier informuje o zwiększeniu importu rosyjskiego gazu

0
Podziel się:

Węgry zapewniły sobie porozumienie z Gazpromem - poinformował premier Viktor Orban. Dzień wcześniej węgierski operator gazociągu FGSZ wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę.

Węgry: Premier informuje o zwiększeniu importu rosyjskiego gazu
(Parlament Europejski)
bFgelgvF

Węgry zapewniły sobie porozumienie z Gazpromem - poinformował premier Viktor Orban. Dzień wcześniej węgierski operator gazociągu FGSZ wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę.

Orban powiedział radiu publicznemu, że prowadził rozmowy z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem i że rosyjski koncern zgodził się dostarczać zwiększone ilości gazu, żeby Węgry mogły poprawić stan zapasów tego paliwa w nadchodzących tygodniach.

Operator FGSZ bezterminowo wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę, ponieważ gazociąg jest potrzebny do obsługi zwiększonego importu. Wywołało to protest ukraińskiego Naftohazu, który wezwał _ węgierskich partnerów do poszanowania zobowiązań kontraktowych i przepisów UE _.

bFgelgvH

Analityk Standard Bank, Timothy Ash, zasugerował, że porozumienie Węgier z Gazpromem może być elementem rosyjskiej strategii wobec Ukrainy - odnotowuje Reuters.

Węgry są mocno uzależnione od rosyjskiego gazu. Zużywają rocznie około 9 miliardów metrów sześciennych tego surowca, a krajowe wydobycie wynosi około 1,5 mld metrów sześciennych.

Pojemność węgierskich magazynów gazu to około 6 mld metrów sześciennych. Obecnie magazyny są zapełnione w nieco ponad 61 proc., co - według Gas Infrastructure Europe -jest najniższym wskaźnikiem w UE.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/m308956.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje;dla;rosji;viktor;orban;zaskoczyl;najwazniejszy;jest;interes;wegier,93,0,1588829.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Orban zaskoczył całą UE. Węgry nie chcą sankcji dla Rosji _ - Nie możemy zapominać o naszych własnych interesach _ - powiedział premier Węgier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/m96059.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/wegierski;premier;chce;autonomii;dla;wegrow;za;granica,173,0,1532333.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Orban chce autonomii dla Węgrów Za poprzedniej kadencji Orban i jego rząd przyznali węgierskie obywatelstwo etnicznym Węgrom w krajach sąsiednich
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m140019.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/viktor;orban;premierem;na;kolejna;kadencje,43,0,1532203.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Viktor Orban premierem na kolejną kadencję Pierwsza kadencja Orbana jako premiera przypadła na lata 1998-2002. Na urząd premiera powrócił w 2010 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/m84498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moskwa;jest;gotowa;na;gazowy;kompromis;z;ukraina,103,0,1626983.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Moskwa jest gotowa na gazowy kompromis Nie stanie się to w trakcie dzisiejszych negocjacji, które mają odbyć się w Berlinie.
bFgelgwi
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)