Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Wenderlich: Wolę pić Coca-Colę niż myśleć o Palikocie

0
Podziel się:
Wenderlich: Wolę pić Coca-Colę niż myśleć o Palikocie

Money.pl: W ten weekend w Warszawie odbywa się głośny kongres Ruchu Poparcia Janusza Palikota _ Nowoczesna Polska _. Czy ta inicjatywa ma szansę odnieść sukces?

*Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu z SLD: *Przyznam szczerze, że niewiele wiem o tym, co ten Pan robi. Bo mnie to męczy i irytuje. Raz atakuje marszałka Schetynę. Innym razem oskarża prezydenta o pijaństwo i domaga się ścigania kogoś wymachując wibratorem. Doprawdy, przyznam się, że jeszcze takiego niezrównoważenia w życiu publicznym nie widziałem. I chyba nie chcę więcej oglądać.

A może Pan mówi tak, bo maskuje Pan strach? Palikot twierdzi, że jego ugrupowanie zmiecie SLD ze sceny politycznej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t112015.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tomczykiewicz;palikot;mentalnie;jest;juz;poza;po,188,0,684220.html) Tomczykiewicz: Palikot mentalnie jest już poza PO
Janusz Palikot może robić wszystko i wszystkich naśladować. Raz twierdzi, że mu blisko do Samoobrony, potem że do LPR, w między czasie incognito wchodzi na kongres PiS, po to tylko żeby twierdzić, że jest z PSL. Demokracja ma to do siebie, że znosi wiele. Zniesie więc i wybryki tego Pana, skoro wyborcy i opinia publiczna to akceptują.

Jednak byłoby o wiele lepiej, gdyby opinia publiczna dowiedziała się najpierw prawdy o źródłach finansowania działalności tego Pana. Bo to jest sprawa bardzo niejasna. Najpierw sprawę tą badała prokuratura. Potem rozpisywała się o tym jedna z gazet, którą zresztą Palikot podał do sądu. Dlatego to o tym najpierw powinni usłyszeć ludzie, a dopiero potem słuchać tego co Palikot ma do powiedzenia w innych kwestiach.

Ale czy jego stowarzyszenie, a w przyszłości pewnie partia zagrozi SLD?

Ta osoba rzeczywiście mogłaby zyskać jakieś poparcie, ale raczej nie będzie to znacząca liczba. A już na pewno nie zagrozi w żaden sposób SLD.

Ale Palikot mówi o: parytecie, in vitro i rozdziale Kościoła od państwa. Tym może zyskać wielu zwolenników lewicowych poglądów. [ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t40717.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kutz;ruch;palikota;ma;szanse;naprawic;bledy;platformy,124,0,684668.html) Kutz: Ruch Palikota ma szansę naprawić błędy Platformy

Na pewno zyskałby znacznie więcej, gdyby ogłosił, że każdy biedny i potrzebujący otrzyma tyle, ile ten Pan dostaje co miesiąc. Gdyby zapowiedział, że każdy będzie dostawał pieniądze z nieznanego źródła to krąg zwolenników mógłby się zapewne zwiększyć.

Kto wie, może wtedy sam bym dał się namówić. Wtedy to ugrupowanie mogłoby uzyskać silne wsparcie. Jednak na razie wolę pić coca-colę niż myśleć, czym będzie się zajmował w piątek albo w weekend Janusz Palikot.

A nie boi się pan, że _ Nowoczesna Polska _ podbierze polityków SLD? Podobno Wojciech Olejniczak i Bartosz Arłukowicz mieliby zostać nowymi liderami tego ugrupowania.

Oczywiście słyszałem tą plotkę. Ale słyszałem też różne inne, jak choćby tą że Andrzej Lepper i Roman Giertych mają zostać liderami. Przestrzeń publiczna jest bardzo pojemna i różne informacje się słyszy. Jednak od tego kto, z kim i gdzie, bardziej mnie interesuje reforma finansów publicznych, czy kwestia braku podwyżek w budżetówce od dwóch lat. To są ważne rzeczy i tym się powinniśmy zajmować. Bo są to prawdziwe problemy Polski.

A jak się to odbije na Platformie Obywatelskiej? Czy partia rządząca może stracić przez te wybryki?

Tego powiedzieć nie potrafię, bo nie prowadzę statystyk popularności Platformy. Jednak PO straci jeśli ucieknie im z rąk, ich wynalazek jakim jest, Jarosław Kaczyński.

Ale Jarosław Kaczyński to lider opozycji, a nie Platformy.

Jeżeli on zniknie ze sceny politycznej to i Platforma Obywatelska straci, bo jej programem jest zwalczanie Jarosława Kaczyńskiego. A także bimbanie i nicnierobienie. Zabraknie wroga, zabraknie też poparcia i wtedy ludzie zorientują się czym jest Platforma.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t20330.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalisz;idzie;do;palikota;robie;to;co;chce,186,0,682426.html) Kalisz idzie do Palikota: _ Robię, to co chcę _ Poseł SLD wybiera się w najbliższy weekend na kongres ruchu Poparcia Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t111578.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;do;palikota;chlopie;nie;stoj;w;przeciagu,211,0,681683.html) Premier do Palikota: _ Chłopie, nie stój w przeciągu _ Janusz Palikot powinien podjąć decyzję czy jest w PO czy poza nią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t80068.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;partia;palikota;nie;przekroczy;progu;3;procent,31,0,682015.html) Graś: Partia Palikota nie przekroczy progu 3 procent Optymistycznie nie wróżą Palikotowi posłowie innych partii.
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)