Notowania

wenezuela
27.08.2012 07:51

Wenezuela:Kolejne ofiary pożaru w rafinerii

W wyniku eksplozji gazu w rafinerii w Amuay w ogniu stanęło m.in. osiem zbiorników, które płonęły jeszcze dzisiejszej nocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spjwebster/CC/Flickr)

Do 41 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu gazu i pożaru w największej rafinerii ropy naftowej w Wenezueli. Jak poinformowały wczoraj wieczorem źródła medyczne, na skutek obrażeń w szpitalu zmarły kolejne dwie osoby.

W wyniku eksplozji gazu w rafinerii w Amuay w ogniu stanęło m.in. osiem zbiorników, które płonęły jeszcze dzisiejszej nocy.

Wczoraj na miejsce katastrofy przyjechał prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Odrzucił on oskarżenia opozycji, że eksplozja była wynikiem zaniedbań, także w nadzorze technicznym rafinerii.

Chavez, który w październiku ponownie będzie ubiegał się o urząd prezydenta, powiedział, że tymi _ kłamstwami _ jego przeciwnicy polityczni próbują zdyskredytować rząd i państwowy przemysł naftowy. Na skutek eksplozji i pożaru w rafinerii wstrzymano produkcję.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksplozja w rafinerii. Nie rozpoznali zwłok Wśród zabitych jest co najmniej 18 żołnierzy Gwardii Narodowej; sześciu ciał nie zidentyfikowano. Jedną z ofiar śmiertelnych jest 10-letni chłopiec.
Eksplozja w rafinerii. Rośnie liczba ofiar W największej w Wenezueli rafinerii doszło do wybuchu gazu.
Ta katastrofa spowoduje wzrost cen paliw? Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond odciął wielu odbiorców od benzyny.
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz