Notowania

grypa
18.09.2009 14:30

WHO: Mniej szczepionek przeciwko świńskiej grypie

Roczna produkcja szczepionki wyniesie poniżej 4,9 miliarda dawek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TreintagenariO/CC/Flickr)

Roczna produkcja szczepionki przeciwko grypie A/H1N1 będzie mniejsza niż przewidywano i wyniesie poniżej 4,9 miliarda dawek - poinformował w Genewie rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Gregory Hartl.

Rzecznik powiedział, że tygodniowa produkcja szczepionki w 25 firmach wynosi mniej niż 94 miliony dawek, choć wydaje się, że jedna dawka szczepionki wystarcza, by nabyć odporność na wirusa nowej grypy, powszechnie nazywanej świńską.

_ - Rzeczywista liczba wyniesie istotnie mniej niż 4,9 miliarda dawek _ rocznie - powiedział Hartl dziennikarzom.

Wcześniej WHO przewidywała, że podczas pandemii nowej grypy wirus zaatakuje jedną trzecią z siedmiu miliardów ludzi na świecie, ale jak dotąd u większości zarażonych choroba ma łagodny przebieg.

Hartl nie podał dokładnej nowej prognozy, ale zauważył, że poprzednie szacunki mówiące o 4,9 mld dawek oparto na tym, że producenci przestawiają się z produkcji zwykłych sezonowych szczepionek na szczepionki przeciwko wirusowi nowej grypy.

WHO podała w oświadczeniu, że obecne zapasy szczepionki przeciwko A/H1N1 są nieadekwatne do wielkości światowej populacji, w której praktycznie wszyscy mogą się zarazić nową grypą.

* [ A/H1N1: Polska zamówiła cztery miliony szczepionek ]( http://news.money.pl/artykul/a%3Bh1n1%3Bpolska%3Bzamowila%3Bcztery%3Bmiliony%3Bszczepionek,41,0,529449.html )
* [ Bruksela proponuje kolejność szczepień przeciwko A/H1N1 ]( http://news.money.pl/artykul/bruksela;proponuje;kolejnosc;szczepien;przeciwko;a;h1n1,149,0,523925.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: grypa, pandemia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz