Notowania

rating polski
07.01.2013 07:07

Wiarygodność kredytowa Polski. "Jest krzywdząca"

Polska jest wyjątkowo niedoceniana przez agencje ratingowe. Jeśli patrzeć na dane makroekonomiczne, powinniśmy dostać dwie noty w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

*Polska jest wyjątkowo niedoceniana przez agencje ratingowe. Jeśli patrzeć na dane makroekonomiczne, powinniśmy dostać dwie noty w górę - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. *

Wiarygodność kredytowa naszego państwa w trzech największych agencjach jest niemal równa wiarygodności Słowenii, czyli kraju, który ostatnio otarł się o niewypłacalność. Jak bardzo krzywdząca jest to opinia, sprawdzili analitycy jednego z banków komercyjnych.

Ich zdaniem, jeśli brać pod uwagę tylko fundamenty makroekonomiczne, czyli twarde dane z gospodarki, Polsce należy się od agencji podwyżka oceny o dwa stopnie z A- do A+. Powinniśmy mieć rating zbliżony do czeskiego lub estońskiego. Szczegóły w _ Pulsie Biznesu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Agencja zmieniła ocenę największego banku Agencja ratingowa Standard & Poor's zwróciła uwagę na wysoką wiarygodność kredytową PKO Banku Polskiego.
Dobra wiadomość dla kredytobiorców. Raty w dół Spłacający pożyczki pod hipotekę zaoszczędzą w skali roku nawet 1,5 mld złotych. Zobacz, o ile może spaść twoja rata.
Jest sposób na większy kredyt. Sprawdź Banki nie stwarzają przeszkód dla kupujących mieszkania, którzy chcieliby zaciągnąć _ rodzinny _ kredyt hipoteczny.
Tagi: rating polski, rating, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz